26 maja 2023

Znamy zwycięzców konkursu dla przedszkoli „Nasz Dzień bez Śmiecenia”

Zakończyła się kolejna już edycja całorocznego programu edukacyjnego „Działaj z imPETem!, w którym uczestniczyło 1000 przedszkoli z całej Polski. 11 maja na stronie www.dzialajzimpetem.pl poznaliśmy zwycięzców głównego konkursu „Nasz Dzień bez Śmiecenia”.

Przez cały rok szkolny placówki aktywnie realizowały zajęcia w oparciu o dostarczone materiały oraz uczestniczyły w comiesięcznych Mini-Konkursach. Podsumowaniem zdobytej wiedzy był konkurs główny „Nasz Dzień bez Śmiecenia”, który polegał na organizacji w przedszkolu obchodów 11 maja oraz wykonanie reportażu zdjęciowego.

Wysiłki najmłodszych zaowocowały mnóstwem kreatywnych i edukacyjnych prac. Do konkursu zgłoszono ponad 100 reportaży. Wszystkie dostępne są w zakładce „dla przedszkoli” na stronie programu: www.dzialajzimpetem.pl. 

Wybór zwycięzców był bardzo trudny. Najmłodsi jak zawsze zadziwili swoim zaangażowaniem i ogromem pracy włożonym w wykonywanie zadań.

Laureaci konkursu:

  • I MIEJCE Publiczne przedszkole nr. 2 im. J. Korczaka w Sędziszowie Małopolskim
  • II MIEJSCE Przedszkole nr 5 im. Kota w butach w Wołominie
  • III MIEJSCE Oddziały przedszkolne OPA; OPB przy PSP w Kobielach Wielkich

Wyróżnienia:

  • Przedszkole Publiczne w Opatowie Bajkowy Zakątek 
  • Przedszkole nr 6 z Oddziałami Specjalnymi im. Misia Puchatka w Pszczynie

Serdecznie gratulujemy wszystkim laureatom, koordynatorom a przede wszystkim dzieciom!

Wszystkich zainteresowanych przyłączeniem się do programu zapraszamy do śledzenia strony kampanii www.dzialajzimpetem.pl oraz profilu na fb www.facebook.com/dzialajzimpetem