27 kwietnia 2022

Znamy wyniki konkursu „Przedszkolaki świat sprzątają, do żółtego wyrzucają”

11 kwietnia poznaliśmy laureatów konkursu „Przedszkolaki świat sprzątają, do żółtego wyrzucają”, realizowanego w ramach programu edukacyjnego „Działaj z imPETem!”. Spośród zgłoszonych ponad 430 prac, Jury wybrało te najbardziej kreatywne. 8 nagrodzonych placówek otrzymało pomoce naukowe, mebelki oraz materiały edukacyjne.

Jury nie miało łatwego zadania. Do konkursu zgłoszono ponad 430 wspaniałych prac, wykonanych przez najmłodszych, Zadaniem konkursowym było przygotowanie przestrzennego żółtego pojemnika oraz pokazanie przykładów odpadów, które należy do niego wyrzucać. Dzieci tworzyły także wizerunki bohaterów akcji – butelki imPETa, Puszka oraz Pana Kartonika.

Obrady Jury poprzedziło głosowanie internautów, które pomogło w wyłonieniu najlepszych placówek. Ostatecznie zdecydowano o przyznaniu nagród:

  • 1 miejsce: Zespół Szkolno-Przedszkolny w Redzikowie
  • 2 miejsce: Szkoła Podstawowa im. Fryderyka Chopina w Rościszewie
  • 3 miejsce: Zespół Szkolno-Przedszkolny w Nowym Aleksandrowie

Wyróżnienia zdobyły następujące placówki:

  • Przedszkole Publiczne nr 1 w Pieńsku
  • Niepubliczne Przedszkole Pokaż Świat w Konstantynowie Łódzkim

Organizator konkursu zdecydował przyznać dodatkowe wyróżnienia – wyróżnienia specjalne dla placówek:

  • Niepubliczne Przedszkole Tęcza z miejscowości Łęki
  • Szkoła Podstawowa nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi w Wolsztynie
  • Samorządowe Przedszkole Nr 4 w Wieliczce

Nagrodami przyznanymi w ramach Specjalnego wyróżnienia są: gra podłogowa Eko-Twister oraz książeczki dla dzieci ze zwycięskiej grupy.

Wszystkim bardzo serdecznie gratulujemy i dziękujemy za udział.

W ogólnopolskim programie edukacyjnym „Działaj z imPETem!” uczestniczyło blisko 1500 przedszkoli. Wszystkie z nich otrzymały bezpłatne pakiety materiałów edukacyjnych na temat segregacji odpadów, dopasowane do wieku najmłodszych. W pakietach znalazły się m.in. scenariusze zajęć, propozycje aktywności, karty pracy dla dzieci, plakat zadań z naklejkami. Celem działania jest krzewienie prawidłowych nawyków postępowania z odpadami już od najmłodszych lat. Tym razem bohaterowie akcji – imPET, Pan Kartonik, Puszek oraz Miecia zwracają uwagę dzieci na odpady, które powinny trafiać do żółtego pojemnika. Po realizacji zadań przewidzianych w scenariuszach, dzieci wraz z opiekunami przystąpiły do wykonania zadania konkursowego.

Program realizowany w ramach projektu „Działaj z imPETem!” – www.dzialajzimpetem.pl.