30 sierpnia 2021

Wejdź do wnętrza śMIECIArki – ruszyła kolejna wakacyjna trasa Mieci!

Dlaczego warto segregować butelki PET? Jak wygląda proces ich recyklingu? Co może powstać w wyniku ich przetworzenia? Przez ponad miesiąc przekonać się o tym mogli między innymi turyści wypoczywający nad polskim morzem. Sieć sklepów Biedronka oraz Rekopol już po raz drugi zorganizowała na wakacyjną trasę mobilnej strefy edukacyjnej – Mieci.

Czym właściwie jest Miecia? To żółta śmieciarka, ale nietypowa. W jej wnętrzu znajdują się nie odpady, a interaktywna wystawa pokazująca jak plastikowe butelki stają się nowymi produktami. Zwiedzający strefę mogą poznać całą drogę życia butelki PET, a najmłodsi skorzystać ze zjeżdżalni oraz tarasu widokowego, znajdującego się na górze pojazdu.

Trasa Mieci obejmowała aż 20 miejscowości, w tym większość popularnych nadmorskich miejsc. Śmieciarka czekała na odwiedzających na parkingach sklepów Biedronka, a w dniach 16-22 sierpnia spotkać ją można było także w Helu, w okolicy Fokarium. Miecia towarzysyła również akcji „Czysty Bałtyk” w dniach 27-28 sierpnia.

Serdecznie zapraszamy do kolejnych miejscowości. Miecię spotkać można jeszcze we wrześniu na parkingach sklepów Biedronka:

31 sierpnia -Stara Kiszewa (ul. Kościerska 44D)

1 września – Skarszewy (ul. Tczewska 7A)

2 września – Tczew (ul. Kwiatowa 1)

4 września – Tolkmicko (ul. Morska 17)

6 września – Elbląg (ul. Rawska 30)

*Miecia powstała w ramach kampanii „Działaj z imPETem!”, prowadzonej przez Rekopol Organizację Odzysku Opakowań S.A. (www.dzialajzimpetem.pl).