30 marca 2023

Trwa konkurs dla szkół podstawowych w ramach programu „Drużyna SIR PET-ERA”

Od 1 marca wszystkie szkoły podstawowe uczestniczące w programie edukacji ekologicznej „Drużyna SIR PET-ERA”, mogą zgłaszać się do konkursu „Plastik, papier, szkło i bio, segregacja to jest to”. Zadanie polega na przygotowaniu tematycznej gry planszowej. Nagrodą za najlepszy projekt jest wizyta naszej żółtej śmieciarki Mieci w zwycięskiej szkole! Prace można zgłaszać do 22 maja za pośrednictwem strony internetowej: www.druzynasirpetera.pl

W bieżącej, trzeciej już edycji programu „Drużyna SIR PET-ERA”, realizowanego w ramach projektu Rekologia, uczestniczy prawie 1200 szkół z całej Polski.  Co roku mamy dla Was kolejne niespodzianki. Tym razem przygotowaliśmy niełatwe wyzwanie plastyczne, które wymaga nie tylko kreatywności, ale również konkretnej wiedzy.

Konkurs polega na przygotowaniu projektu atrakcyjnej gry planszowej. Powinna ona zawierać wszystkie elementy charakterystyczne dla „planszówek”, ale również przekazywać najważniejsze informacje z zakresu recyklingu i segregacji odpadów. Uczniowie muszą więc przypomnieć sobie tematy, których uczyli się w trakcie realizacji scenariuszy zadań oraz specjalnie opracowanych zagadek.

Nagroda główna to wizyta Mieci, czyli naszej mobilnej strefy edukacyjnej, w zwycięskiej placówce. We wnętrzu tej śmieciarki zaaranżowano interaktywną wystawę, pokazująca w jaki sposób odpady stają się wartościowymi surowcami. Miecia prezentuje całą drogę butelki PET, od momentu wyrzucenia jej do żółtego kosza, aż do powstania kolejnego opakowania lub innych produktów. Dodatkowymi atrakcjami dla najmłodszych są gry zręcznościowe, a także zamontowane na górze śmieciarki zjeżdżalnia i taras.

Udział w konkursie jest bezpłatny. Mogą się do niego zgłaszać wszystkie szkoły podstawowe, uczestniczące w programie „Drużyna SIR PET-ERA”.

Regulamin zawierający dokładny opis zadania oraz formularz zgłoszeniowy, są dostępne na stronie www.druzynasirpetera.pl w zakładce konkursowej. Program realizowany w ramach projektu Re_kologia (www.rekologia.pl).