26 lipca 2022

Śmieciarka Miecia w Trasie!

śMIECIArka Miecia – jeden z najważniejszych projektów edukacyjnych Rekopolu doczekał się już trzeciej wakacyjnej trasy realizowanej we współpracy z Biedronka!

15 nadmorskich miejscowości już czeka na wizytę Mieci, która nie jest zwyczajną śMIECIArką. To mobilne centrum edukacyjne, w którym można dowiedzieć się jak wygląda proces recyklingu butelek PET, poznać pracę sortowni i zakładów przetwarzania i zdobyć dużo ciekawej eko-wiedzy podanej w przyjazny (dla dzieci i dorosłych) sposób.

Jak mówi Anna Kamińska – koordynator projektu po stronie Rekopolu – „Cieszymy się, że dzięki współpracy z siecią sklepów Biedronka mamy możliwość edukowania zarówno mieszkańców jak i urlopowiczów. Edukacja ekologiczna poprzez zabawę i tak niespotykane narzędzie jakim jest nasza śmieciarka Miecia daje dużo lepsze efekty. W prosty sposób – poprzez doświadczenie, dotknięcie i zobaczenie na „własne oczy” pozwala nam uczyć o tym, ze segregacja odpadów ma sens, a recykling to nie wydumane pojęcie, które nic nie znaczy. Do Mieci może przyjść każdy – i mały i duży znajdzie tu przydatne informacje i dowie się czegoś nowego”.

Jesteśmy dumni i podekscytowani kolejnym sukcesem naszych projektów edukacyjnych, bo właśnie dzięki tego typu narzędziom, można przenieść edukację ekologiczną na wyższy poziom.

Więcej informacji i szczegółowy harmonogram trasy Mieci: https://bit.ly/3RENlBz