29 września 2021

Przedszkolaki świat sprzątają – do żółtego wyrzucają! – ruszył ogólnopolski program edukacyjny dla przedszkoli

W październiku rusza pierwsza edycja całorocznego programu edukacyjnego dla przedszkoli, realizowanego w ramach kampanii „Działaj z imPETem!”. Do prawie 1500 zgłoszonych placówek właśnie dotarły pakiety bezpłatnych materiałów edukacyjnych.

Program edukacyjny dla przedszkoli Działaj z imPETem! to kontynuacja konkursu, realizowanego w ubiegłym roku szkolnym. W poprzedniej edycji w działania włączyło się 1000 placówek. Po sukcesie akcji zdecydowaliśmy o realizacji ogólnopolskiego, całorocznego programu, edukującego najmłodszych na temat segregacji odpadów. Do pierwszej edycji zgłosilo się prawie 1500 placówek.

Zgłoszone przedszkola otrzymały pakiety materiałów edukacyjnych, m.in. zeszyt koordynatora z opowiadaniem, kartami pracy dla dzieci i podstawowymi informacjami, a także plakat wyzwań wraz z naklejkami. Najmłodsi za relaizowanie poszczególnych zadań otrzymywać będą naklejki z wizerunkami bohaterów akcji: imPETa, Mieci, Puszka oraz Pana Kartonika.

Zwieńczeniem ogólnopolskiego programu będzie konkurs, w którym na przedszkola czekają atrakcyjne nagrody, m.in. zestaw mebli.

Wszystkie materiały udostępnione przedszkolom można pobrać także online w sekcji „dla przedszkoli” na stronie www.dzialajzimpetem.pl.

Zapraszamy do śledzenia działań na www.facebook.com/dzialajzimpetem.