26 września 2023

Premiera raportu Rekopolu i Kosmetycznych nt. recyklowalności opakowań kosmetyków już 3 października

Przez ostatnie kilka miesięcy zespół ekspertów z Rekopolu, na zlecenie i w porozumieniu z Polskim Związkiem Przemysłu Kosmetycznego, pracował nad absolutnie wyjątkowym projektem.

Efektem wspólnych wysiłków jest raport „Mapa recyklowalności Opakowań Kosmetyków”, którego premiera zaplanowana jest na 3 października br., jako ważny element konferencji związku, zatytułowanej Green Trend Safari.

To pierwsze na polskim rynku kompendium praktycznej wiedzy o opakowaniach w branży kosmetycznej – a także prawdopodobnie jedyne takie w Europie – stanowiące próbę oceny rzeczywistej możliwości recyklingu opakowań produktów kosmetycznych wprowadzanych do obrotu w Polsce – nie według teoretycznych założeń przewodników technicznych, ale w oparciu o badania konkretnych opakowań w konkretnych zakładach sortowania i recyklingu. Raport to również przykład wzorowej współpracy i dialogu w łańcuchu wartości opakowań. Dialogu, który jest tak ważny dla efektywnej gospodarki odpadami opakowaniowymi i zamykania obiegu surowców w gospodarce.

Jeśli chcecie Państwo poznać kluczowe wnioski z raportu, dowiedzieć się, jakie projekty i wydarzenia doprowadziły branżę kosmetyczną do miejsca, w którym znajduje się dziś – w imieniu Polskiego Związku Przemysłu Kosmetycznego zapraszamy 3 października br. na godz. 9.00 do w hotelu Nobu w Warszawie.

W programie konferencji Green Trend Safari m.in.:

  • Blok #OPAKOWANIE: DZIŚ – w tej części przedstawiciele Parlamentu UE oraz eksperci Kosmetycznych i Rekopolu porozmawiają o tym, dlaczego konieczne są systemowe zmiany w projektowaniu opakowań kosmetyków, jakie są opakowania zgodnie z PPWR, premierowo zaprezentują raport „Mapa recyklowalności Opakowań Kosmetyków” i otworzą giełdę dobrych branżowych praktyk.
  • Blok #OPAKOWANIE: JUTRO – wspólnie z ekspertami organizacji III sektora, wykładowcami ASP i projektantami opakowań oraz praktykami z firm kosmetycznych w tym bloku podyskutujemy, jak ekoprojektować opakowania kosmetyków zgodnie z wymogami Zielonego Ładu i czy zrównoważone opakowanie ma szansę się podobać i być estetycznym narzędziem konkurencji.
  • Giełda dobrych praktyk firm z sektora kosmetycznego
  • Możliwość spotkania znakomitych ekspertów, których połączona wiedza stworzy nową jakość i perspektywę dla branży kosmetycznej i nie tylko.

Agenda wydarzenia i formularz rejestracyjny dostępne są na stronie internetowej Kosmetycznych: https://greentrendsafari20023.konfeo.com/pl/groups