30 sierpnia 2021

Kraków Green Film Festiwal odbył się w dniach 15-21 sierpnia, gdzie Michał Mikołajczyk w imieniu Rekopolu wziął udział w panelu dyskusyjnym poświęconym Mafii Śmieciowej i odebrał Nagrodę Green Hero BNP Paribas Green Film Festival za walkę z korupcją i walkę o klimat.

BNP Paribas Green Film Festival to kilkaset godzin pokazów, warsztatów i dyskusji dotyczących problemów, z jakimi mierzy się nasza planeta. W festiwalu wzięło udział 76 tytułów z całego świata. Filmy podzielone zostały na kilka kategorii – każdy dzień poświęcony był innemu zagadnieniu: wodzie, greenwashingowi, cierpieniu zwierząt, walce młodych ludzi o ochronę planety, konsumpcjonizmowi oraz katastrofom ekologicznym i naturalnym.

Większość filmów podczas festiwalu miało polską premierę, część światową. W konkursie znalazły się też filmy, które zdobyły nagrody na największych światowych festiwalach, jak np. „Gunda” Victora Kossakovskiego, „Watson” Lesleya Chillcota, czy „Ostatni samiec na Ziemi” Floor van der Meulen. W programie dużo rodzimych produkcji, głównie dokumentów.

Festiwal został stworzony w 2018 roku przez Piotra Biedronia i Grzegorza Dukielskiego – założycieli Fundacji Green Festival.

Cieszymy się, że możemy być uczestnikiem takich inicjatyw, bo o zmianach klimatu trzeba mówić głośno i jak najczęściej. Zachęcamy do obejrzenia zdjęć z festiwalu tutaj – https://www.greenfestival.pl/festiwal21/