23 lutego 2021

Kosmopedia.org

Kosmopedia.org – nowa odsłona portalu edukacyjnego branży kosmetycznej, którego partnerem jest Rekopol

W styczniu ruszyła nowa, przyjaźniejsza dla klienta odsłona portalu kosmetycznego kosmopedia.org. Jeśli chcesz wiedzieć jaki jest skład kosmetyku, czy ma przyjazne środowisku opakowanie, czy jest bezpieczny albo co oznaczają symbole na opakowaniu – ten portal jest dla Ciebie.  Rekopol był partnerem i brał czynny udział przy tworzeniu tej witryny.

To największa baza aktualności o kosmetykach w Polsce – wyjaśnia Blanka Chmurzyńska-Brown. Treści, do których dziś internauci mają dostęp w serwisie Kosmopedia.org, są wynikiem 18 lat pracy Polskiego Związku Przemysłu Kosmetycznego, ponad 10 lat prowadzenia portalu w poprzedniej wersji, wielu międzynarodowych współprac z twórcami najlepszych w Europie aplikacji składnikowych i dyskusji ponad 200 firm należących do naszej organizacji.

Nowa Kosmopedia ma przypominać przede wszystkim o tym, że każdy składnik, użyty do produkcji kosmetyków, jest przebadany i oceniony jako bezpieczny w określonym produkcie, w zatwierdzonej dawce, przy rekomendowanym sposobie zastosowania. Po co? By zredukować uczucie niepewności i przypomnieć, że branża kosmetyczna podlega bardzo ścisłym regulacjom w Polsce i Europie, a same kosmetyki kontrolowane są na każdym etapie – od powstania do pustego opakowania.