23 lutego 2021

Konkurs „Przygody Mieci i imPETa”

Przedszkola walczą o nagrody w konkursie „Przygody Mieci i imPETa” organizowanym w ramach kampanii „Działaj z imPETem!”

Prawie 500 zgłoszonych prac plastycznych bierze udział w konkursie edukacyjnym „Przygody Mieci i imPETa!”. Przedsięwzięcie jest realizowane w ramach kampanii Działaj z imPETem! Od 2 lutego na stronie www.dzialajzimpetem.pl ruszyło wielkie głosowanie. Głosy na wybrane prace można oddawać codziennie aż do 5 marca. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody.

„Przygody Mieci i imPETa!” to edukacyjny konkurs skierowany do przedszkoli w całej Polsce, w ramach którego najmłodsi uczą się prawidłowej segregacji odpadów. Konkurs ma na celu przybliżenie dzieciom tematyki postępowania z opakowaniami w domu, w szczególności z butelkami PET. Na potrzeby przedsięwzięcia powstało wiele materiałów edukacyjnych – zgłoszone przedszkola otrzymały między innymi zeszyt koordynatora, w którym znajdowało się opowiadanie, karty pracy dla dzieci czy propozycje zabaw ruchowych. Zeszyt dostępny jest także w formie online na www.dzialajzimpetem.pl w zakładce Dla przedszkoli (Strefa dla nauczyciela).

Tematykę segregowania odpadów dzieciom przybliżyły postaci imPETa – plastikowej butelki oraz żółtej śmieciarki Mieci, odpowiedzialnej za odbiór posegregowanych butelek. Pracę plastyczną w dowolnej formie przedszkola mogły zgłosić do konkursu do29 stycznia.

Obecnie na stronie trwa wielkie głosowanie. Ze zgłoszonych prawie 500 prac, 25, które uzyskają największą liczbę głosów w głosowaniu internautów przejdzie do kolejnego etapu, którym jest ocena Jury. Już 26 marca poznamy zwycięzców.

Zachęcamy do zapoznania się z pracami i oddawania głosów. Kreatywność najmłodszych nie zna granic!

Więcej informacji: www.dzialajzimpetem.pl