28 października 2022

Koniec rekrutacji szkół podstawowych do programu „Drużyna SIR PET-ERA”

W ramach projektu Re_kologia, do ponad 1000 zgłoszonych placówek dotrą niebawem bezpłatne pakiety materiałów edukacyjnych. Na potrzeby trzeciej już akcji edukacyjnej „Drużyna SIR PET-ERA” wspólnie z pedagogami stworzyliśmy obszerny podręcznik dla nauczyciela, opracowany w podziale na kategorie wiekowe (klasy 1-3, 4-6 7-8). Materiały uzupełnią dodatkowe pomoce online oraz atrakcyjne zagadki, których rozwiązanie wymagało będzie wiedzy oraz współpracy całej grupy.

Do trzeciej odsłony programu zgłosiło się blisko 1200 placówek. Wszystkie udostępnione szkołom podstawowym materiały będą dostępne do bezpłatnego pobrania na stronie programu www.druzynasirpetera.pl. Na stronie jest także Mapa PETrylandii, na której wszyscy uczestniczący w działaniach mogą pochwalić się efektami.

Zwieńczeniem całorocznego programu edukacyjnego będzie konkurs polegający na stworzeniu projektu gry planszowej, którą następnie organizator wykona. Najlepsze placówki nagrodzone zostaną m.in. tablicą interaktywną, projektorem czy przyjazdem mobilnej strefy edukacyjnej – Mieci.

Więcej informacji na temat tegorocznej akcji oraz formularz zgłoszeniowy dostępny jest na www.druzynasirpetera.pl. Tegoroczna akcja objęta została honorowymi patronatami m.in. Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy, Kuratorium Oświaty w Gorzowie Wielkopolskim, Kuratorium Oświaty w Kielcach, Kuratorium Oświaty w Opolu, Warmińsko-Mazurskiego Kuratorium Oświaty oraz Dolnośląskiego Kuratorium Oświaty.

Akcja realizowana jest w ramach projektu Re_kologia, prowadzonego przez Rekopol we współpracy z PepsiCo. Jej celem jest nauka prawidłowych zasad segregowania odpadów, w szczególności odpadów z tworzyw sztucznych. Adresatem są uczniowie szkół podstawowych, a także ich rodziny.

Więcej informacji na temat projektu Re_kologia: www.rekologia.pl; www.facebook.com/rekologia.