20 listopada 2020

Kongres Ochrony Środowiska ENVICON 2020

Za nami najbardziej nietypowa, 24 edycja Międzynarodowego Kongresu Ochrony Środowiska Envicon 2020.

 

Jaki był tegoroczny Kongres? Jak w każdej edycji zgromadził wielu ekspertów z branż związanych ze środowiskiem: gospodarki odpadami, wodociągowej czy energetycznej. W ciągu dwóch dni odbyło się 7 sesji i paneli dyskusyjnych oraz ponad 50 wystąpień.

Główne tematy dotyczyły: Europejskiego Zielonego Ładu, Gospodarki Obiegu Zamkniętego i Rozszerzonej Odpowiedzialności Producenta, recyklingu, energii, bioodpadów, efektywności instalacji wod-kan, suszy i retencji, mikroplastików.

W czasie kongresu jak co roku odbyła się uroczysta gala, podczas której zostały ogłoszone wyniki konkursu o Puchar Recyklingu

Rekopol był uczestnikiem sesji Odpady, podczas której wiodącymi tematami były : recykling, racjonalna gospodarka odpadami i rozszerzona odpowiedzialność producenta (ROP). Jakub Tyczkowski w swojej prezentacji odniósł się do wyzwań związanych z dyrektywami: odpadową i opakowaniową, stojących zarówno przed gminami (poziomy), jak i przedsiębiorcami (cele recyklingu). Przedstawił kilka koniecznych warunków, które musimy spełnić, by ROP miał szansę powodzenia – min. czerpanie ze wzorów obecnych już w Europie i dobrze funkcjonujących, możliwość wpływu wprowadzających opakowania na rynek.

Więcej w wideorelacji: https://www.youtube.com/watch?v=Z0PsmREUF_M