23 lutego 2021

Dzień bez Śmiecenia

Seria bajek edukacyjnych dla dzieci

Pamiętacie jeszcze Łosia Karola, Mewę Ewę, Pchłę Izę, Grzesia i Pana Śledzia? Nasi bohaterowie Teleturnieju Dnia bez Śmiecenia znów wrócili, aby szerzyć informacje o prawidłowej segregacji odpadów opakowaniowych!

Każdy z bohaterów wyznaczył sobie misję:

  • Łoś Karol stał się strażnikiem lasów i zapobiegł wyrzuceniu odpadów do lasu,
  • Pchła Iza prowadzi wykłady na temat prawidłowej segregacji, ale również omawia tematy, które są dla każdego problemem np. gdzie wyrzucamy opakowania wielomateriałowe oraz czy odkręcamy nakrętki od butelek?
  • Grześ podpowiedział, jak wykorzystać odpady, aby dać im drugie życie
  • Mewa Ewa śpiewa piosenki o segregacji. Uwaga te piosenki to prawdziwy HIT! Sami zobaczcie:https://www.youtube.com/watch?v=a66sjwvV2Cg
  • Janusz i Grażyna pokazali, jak zostać ekokonsumentem! Czy Janusz przekonał się do segregacji odpadów? Musicie się przekonać!

W kolejnych odcinkach mamy dla was niespodziankę! Poznacie śmieciarkę Miecię. Jedyną taką na świecie, ale nie zdradzimy więcej. Zapraszamy do oglądania nas na Facebooku.

Przypomnijmy, jak wyglądały poprzednie serie. Z uwagi na wyjątkową sytuację i konieczność pozostania w domach, zaprosiliśmy ludzi do wspólnej zabawy w Teleturnieju Dnia bez Śmiecenia, który odbył się na portalu Facebook oraz Instagram w dniach 4-11 maja 2020 r. Codziennie pojawiało się pytanie konkursowe, a wielki finał odbył się 11 maja 2020 r. Na tym jednak nie poprzestaliśmy!

W czasie wakacji ponownie mogliśmy obejrzeć przygody naszych bohaterów. Tym razem spotkaliśmy Łosia Karola, Mewę Ewę, Grzesia, Pchłę Izę i Pana Śledzia podczas ich wakacyjnych przygód na statku! Podczas rejsu każdy miał taki sam cel – nie generować odpadów podczas wakacji.

Wakacje Dnia Bez Śmiecenia to seria bajek, które w zabawny i kreatywny sposób edukują dzieci, młodzież, ale także osoby dorosłe o konieczności dbania o środowisko naturalne niezależnie od miejsca pobytu.

Oglądajcie nas na Facebooku (https://www.facebook.com/dzienbezsmiecenia/) oraz Instagramie (https://www.instagram.com/dzienbezsmiecenia365/).

Dzień bez Śmiecenia to kampania prowadzona od 2007 roku przez Rekopol O.O.O. SA Współorganizatorami akcji są Akcjonariusze firmy. Celem kampanii jest propagowanie prawidłowych zasad segregowania odpadów, promowanie proekologicznych postaw i ochrony środowiska.