29 września 2021

Dołącz do Drużyny SIR-PETERA! Ruszyła rekrutacja szkól podstawowych do nowej edycji programu

20 września ruszyła rekrutacja szkół podstawowych do drugiej edycji programu „Drużyna SIR PET-ERA”. Na zgłoszone na stronie www.druzynasirpetera.pl placówki czekają bezpłatne materiały edukacyjne oraz konkurs z atrakcyjnymi nagrodami. W pierwszej edycji programu, prowadzonego przez Rekopol wspólnie z PepsiCo, wzięło udział ponad 11 tysięcy dzieci.

Drużyna SIR PET-ERA to program edukacyjny realizowany w ramach projektu Re_kologia (www.rekologia.pl). Celem jest nauka prawidłowych zasad segregacji odpadów, ze szczególnym naciskiem na opakowania z tworzyw sztucznych. Organizatorem projektu jest Rekopol oraz PepsiCo Polska.

Szkoły mogą zgłaszać się aż do 15 października, poprzez wypełnienie formularza dostępnego na stronie www.druzynasirpetera.pl. Na cjętnych czekają m.in. scenariusze zajęć z bohaterami akcji, plakaty edukacyjne oraz pakiety materiałów online. Udział w programie pozwoli uczniom na przyswojenie w ciekawy i angażujący sposób wiedzy z zakresu segregacji odpadów. Poznając bohaterów akcji – rycerza SIR PETERA, wróżkę PETunię oraz choclika PETrynia, będą realizowali eko wyzwania, by na końcu dołączyć do Drużyny Obrońców Środowiska.

Dla najbardziej zaangażowanych przewidziany jest konkurs, w którym wygrać będzie można pomoce dydaktyczne, tablicę multimedialną czy przyjazd do szkoły Mieci – żółtej śmieciarki edukacyjnej.

Serdecznie zapraszamy!

Szczegóły akcji, regulamin oraz formularz zgłoszenia dostępny na stronie www.druzynasirpetera.pl.