28 listopada 2023

Dni Better Planet Packaging 2023

Za nami wyjątkowe wydarzenie Better Planet Packaging Days w Experience Centre Polska.

W organizowanym przez Smurfit Kappa Poland wydarzeniu trwającym 3 dni od 7 do 9 listopada uczestniczyło 50 osób: przedstawicieli z branży FMCG, sieci handlowych oraz firmy Rekopol.

Wszystkich przyciągnęła tematyka dotycząca tworzenia zrównoważonych rozwiązań opakowaniowych. Wyzwania stawiane przed przedsiębiorcami wprowadzającymi na rynek produkty w opakowaniach powodują, że coraz częściej poszukiwane są nowe rozwiązań, które mogą stać się bardziej zrównoważoną alternatywą dla obecnie stosowanych opakowań. Podczas spotkania tematyka koncentrowała się na rozwiązaniach BPP Ready2GO, które umożliwiają szybkie wdrożenia u klientów organizatora wydarzenia. Punktem kulminacyjnym były indywidualne warsztaty z ekspertami z działu projektowego i handlowego Smurfit Kappa Polska.

Naszym uczestnikom dostarczyliśmy również garść wiedzy podczas dyskusji „Jakie będą opakowania przyszłości?” z ekspertami z Rekopolu, organizacji zajmującej się odzyskiem opakowań. Głównym zagadnieniem były nowe regulacje prawne dotyczące opakowań. Ta szeroka i złożona tematyka bardzo zainteresowała uczestników. W trzecim dniu gościem specjalnym panelu dyskusyjnego był Rene Reich ze Smurfit Kappa Recycling GmbH, który opowiedział o swoich doświadczeniach dotyczących surowców i recyklingu na rynkach polskim oraz niemieckim.

Zrównoważony rozwój zostanie z nami na zawsze, dlatego ci którzy to rozumieją już dziś i podejmują właściwe działania, mają szansę na zyskanie przewagi konkurencyjnej.