26 lipca 2022

Czyste Tatry za nami!

W weekend 1 lipca mieliśmy okazję uczestniczyć jako partner we wspaniałej inicjatywie organizowanej przez Stowarzyszenie Czysta Polska#CzysteTatry. Już kolejny rok wspieramy to wyjątkowe wydarzenie, podczas którego tylko w tym roku ponad 3000 wolontariuszy zebrało na szlakach 352 kilogramy odpadów.

Świadomość ekologiczna z każdym rokiem rośnie, ale nadal jest wiele do zrobienia, dlatego przez dwa dni na Górnej Równi Krupowej w Zakopanem działało miasteczko edukacyjno-ekologiczne, gdzie we współpracy z PepsiCo edukowaliśmy i opowiadaliśmy o wspólnym projekcie edukacyjnym Rekologia, w którym w minionym roku szkolnym wzięło udział niespełna 1000 szkół podstawowych.

Nie bylibyśmy też sobą, gdybyśmy nie opowiedzieli ze szczegółami o zasadach segregacji odpadów i ich recyklingu, co zrobiła jak zawsze dowcipna i merytoryczna Aneta Stawicka z Rekopolu.

Nie zabrakło też naszej śMIECIArki Mieci – mobilnego centrum edukacyjnego, które można dokładnie obejrzeć (i zwiedzić!) w wirtualnym spacerze na www.mieciazimpetem.pl

  • Pomysłodawcą i założycielem Stowarzyszenia Czysta Polska, które organizuje akcję Czyste Tatry, jest przedsiębiorca, sportowiec i filantrop Rafał Sonik.
  • Czyste Tatry to wielka akcja edukacyjno-ekologiczna organizowana w Zakopanem i Tatrach od 2012 roku. W  11 dotychczasowych edycjach akcji wzięło udział 38 217 wolontariuszy, którzy znieśli z gór 7 071 kg śmieci.
  • Patronat nad akcją sprawują: Burmistrz Miasta Zakopane, Tatrzański Park Narodowy, Polskie Koleje Linowe, Starostwo Powiatowe w Zakopanem, Dyrekcja Generalna Lasów Państwowych, Muzeum Tatrzańskie i ekoMałopolska.
  • Partnerem Strategicznym jest McDonald’s Polska, partnerem głównym Electrolux, a partnerami wspierającymi: Rekopol, Re_kologia, Jan Niezbędny, Biedronka, Charsznickie Pola Natury, Villa Toscana, Aqua Park Zakopane, Radisson Blu Hotel & Residences Zakopane i GetHero.
  • Patronaty medialne: RMF FM, ONET