1 października 2020

Czyste Tatry – wielkie sprzątanie mimo pandemii

Już po raz drugi Rekopol był partnerem akcji Czyste Tatry. Inspirująca postawa Rafała Sonika i jego drużyny zachęciła nas do udziału w wielkim sprzątaniu tatr Nie zabrakło także Mieci – mobilnej śmieciarki projektu Działaj z imPETem!.

 

Z inicjatywy zapoczątkowanej spontanicznie przez Rafała Sonika i innych miłośników gór, w ciągu kilku lat powstała akcja społeczna, angażująca coraz więcej osób wrażliwych na piękno przyrody. Wspólne sprzątanie największych polskich gór stało się punktem wyjścia do zwrócenia uwagi na problem zanieczyszczeń i szerzenia idei ochrony środowiska.

Już po raz dziewiąty miłośnicy przyrody i górskich wędrówek wyruszyli na szlaki w ramach akcji Czyste Tatry, by posprzątać pozostawione tam śmieci i zawstydzić tych, którzy je zostawili. Bo śmiecenie – zwłaszcza pośród unikatowych krajobrazów parku narodowego – to po prostu obciach. Wielkie sprzątanie odbyło się na sobotę 22 sierpnia 2020 r.

Organizatorzy ustawili siedem punktów rejestracyjnych, przy których można było zapisać się i otrzymać pakiet startowy, czyli workoplecak, niezbędne do sprzątania worki i rękawiczki oraz wyjątkową koszulkę z autorską grafiką czołowego polskiego rysownika Andrzeja Mleczki. Każdy wolontariusz otrzymał również identyfikator uprawniający do bezpłatnego wstępu na teren Tatrzańskiego Parku Narodowego w dniu akcji.

https://www.facebook.com/CzysteTatry/