26 maja 2023

31 maja zakończyliśmy konkurs z okazji 17.edycji Dnia bez Śmiecenia!

Dzień bez Śmiecenia to kampania prowadzona przez Rekopol OOO S.A. Pod hasłem „Inspiruj(SI)ę!” zachęcaliśmy do promowania prawidłowych postaw ekologicznych w środowisku lokalnym.

Na stronie www.dzienbezsmiecenia.pl na zainteresowanych czekała dawka ekologicznej wiedzy, wiele ciekawych i inspirujących materiałów edukacyjnych, a na najbardziej zaangażowanych – konkurs z atrakcyjnymi nagrodami – między innymi rowerami górskimi.

Do końca maja zebraliśmy ponad 170 zgłoszeń. To oznacza, że ponad 170 osób indywidualnych zrealizowało swoje działania edukacyjne! 

Z roku na rok świadomość ekologiczna mieszkańców Polski wzrasta. Z badania przeprowadzonego na zlecenie Ministerstwa Klimatu i Środowiska wynika, że aż 96% Polaków deklaruje, że segreguje odpady w domu. Ponadto najwięcej badanych jako największe problemy środowiska naturalnego w Polsce wskazuje zanieczyszczenie powietrza (56%) oraz kolejno problem śmieci (51%) oraz zanieczyszczenie wód i problemy z wodą (42%). Aż 62% ankietowanych wierzy również, że stan środowiska naturalnego zależy od każdego z nas i wskazuje tę kwestię jako najistotniejszy czynnik. 

Między innymi dlatego każdego roku, przy okazji Dnia bez Śmiecenia, powstaje wiele materiałów edukacyjnych. W tym roku zachęcaliśmy wszystkich do ich kreatywnego wykorzystania. Każdy miał możliwość pobrania interesujących materiałów edukacyjnych, przeprowadzenia działania edukacyjnego edukującego innych oraz wygrania rowerów i innych gadżetów.  

Wyniki zostaną ogłoszone już 5 czerwca! Wtedy też podzielimy się z Państwem zasięgiem kampanii, który teraz intensywnie podsumowujemy. 

Dziękujemy Wszystkim Państwu za zaangażowanie, promowanie działań w swoich mediach i zachęcamy do kontaktu w kolejnych edycjach kampanii. 


1 *Badanie świadomości i zachowań ekologicznych mieszkańców Polski, Ministerstwo Klimatu i Środowiska, listopad 2022, https://www.gov.pl/web/edukacja-ekologiczna/badania-swiadomosci-ekologicznej