28 maja 2024

18. edycja kampanii edukacyjnej Dzień Bez Śmiecenia!

Kolejna edycja kampanii edukacyjnej Dnia Bez Śmiecenia już za nami. W tym roku hasło przewodnie brzmiało „Wejdź z nami w zieloną dojrzałość”. Była to już 18 edycja kampanii i przez te lata osiągnęliśmy zieloną dojrzałość i zachęcamy wszystkich do dążenia do niej.

W ramach akcji przygotowaliśmy liczne materiały edukacyjne dotyczące segregacji odpadów i dobrych praktyk. Szczególny nacisk położyliśmy na uświadomienie społeczeństwu, jak duże znaczenie mają codzienne nawyki i zaangażowanie w dbanie o naszą planetę. Te materiały nie tylko dostarczają wiedzy, ale także inspirują do aktywnego działania na rzecz selektywnej zbiórki odpadów opakowaniowych.

Nie mogliśmy świętować 18 obchodów bez konkursów. Konkurs zapraszał placówki szkolne i rodziny do przedstawienia swoich kreatywnych pomysłów na zmniejszenie ilości odpadów opakowaniowych i właściwą segregację. Uczestnicy zostali proszeni o stworzenie scrapbooków (indywidualnych albumów) za pomocą aplikacji na stronie konkursowej, korzystając z dostępnych szablonów, naklejek i własnych materiałów wgranych do systemu.

Partnerem tegorocznej edycji było Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

Dzień Bez Śmiecenia – to europejska inicjatywa organizacji Pro Europe, koordynowana w Polsce przez Rekopol od 2007 roku. Data 11 maja jest ściśle związana z przyjęciem przez Sejm RP pakietu ustaw regulujących gospodarowanie odpadami opakowaniowymi 11 maja 2001 roku, co oznacza początek funkcjonowania polskiego systemu gospodarki odpadami opakowaniowymi zgodnie z wytycznymi Dyrektywy UE. Kampania realizowana jest wspólnie z akcjonariuszami Rekopolu.