24 lutego 2021

17 trendów. 17 Celów. Biznes na rzecz Agendy 2030

Konferencja „17 trendów. 17 Celów. Biznes na rzecz Agendy 2030.” z udziałem Rekopolu

Dnia 27 stycznia 2021 odbyła się konferencja „17 trendów. 17 Celów. Biznes na rzecz Agendy 2030.” pod Patronatem Honorowym Ministerstwa Rozwoju, Pracy i Technologii. Podczas tego dorocznego wydarzenia podsumowano działania rządu i biznesu na rzecz realizacji Celów Zrównoważonego Rozwoju w Polsce w roku 2020, ogłoszono plany na rok 2021 i pokazano rysujące się na przyszły rok trendy.  Wydarzenie organizowane było we współpracy z partnerami Kampanii 17 Celów – m.in. Rekopolem.

Podczas konferencji podsumowana została Kampania 17 Celów: Mobilizacja i realizowane w jej ramach działania. Natalia Hatalska – jedna z najbardziej wpływowych ekspertek zajmujących się poszukiwaniem, analizą i prognozowaniem nowych trendów przedstawiła najważniejsze obszary, kierunki działania i tendencje w zakresie zrównoważonego rozwoju, jakich się możemy spodziewać w przyszłym roku. Eksperci oraz przedstawiciele firm dyskutowali o bieżącej sytuacji, a także przedstawili dobre praktyki przedsiębiorstw w Polsce.

Konferencję otworzył Robert Tomanek, Podsekretarz Stanu oraz dyrektor Aneta Piątkowska z Ministerstwa Rozwoju, Pracy i Technologii prezentując Status realizacji Agendy 2030 na świecie i w Polsce. Kampanię 17 Celów 2020: Mobilizacja: podsumowała – Małgorzata Greszta, CSR Consulting – organizator Konferencji.  Inne tematy poruszane w czasie spotkania związane były z pracą w czasie pandemii, ochroną klimatu, możliwością dostosowania się biznesu do warunków postpandemicznych czy nowymi trendami iinspiracjami w biznesie.

Michał Mikołajczyk z Rekopolu opowiadał o dobrych praktykach w działaniach edukacyjnych w dobie pandemii oraz inspiracjach, które były dla nas szczególnie ważne w ubiegłym roku.