27 lutego 2023

1 marca startuje konkurs dla szkół podstawowych w ramach programu „Drużyna SIR PET-ERA”

Już 1 marca wszystkie szkoły podstawowe uczestniczące w programie edukacji ekologicznej „Drużyna SIR PET-ERA” będą mogły zgłaszać swoje prace do konkursu „Plastik, papier, szkło i bio, segregacja to jest to”. Na najlepszy projekt gry planszowej czeka m.in. wizyta śmieciarki Mieci w szkole! Prace zgłaszać można od 1 marca do 22 maja na stronie www.druzynasirpetera.pl.

W tym roku dla uczniów przygotowaliśmy niełatwe wyzwanie plastyczne, które wymaga nie tylko kreatywności, ale także wiedzy. Gra planszowa, bo takie w tym roku jest zadanie, powinna zawierać wszystkie elementy, aby można było nazwać ją planszówką, ale przede wszystkim przekazywać najważniejsze informacje, jakich uczniowie nauczyli się w trakcie realizacji scenariuszy zadań oraz specjalnie przygotowanych zagadek z zakresu recyklingu i segregacji odpadów.

Regulamin konkursu, w którym jest dokładny opis zadania konkursowego oraz formularz zgłoszeniowy znaleźć można będzie można od 1 marca na stronie www.druzynasirpetera.pl w zakładce konkursowej.

Nagrodą główną jest wizyta edukacyjnej Śmieciarki Mieci w zwycięskiej placówce!

Udział w konkursie jest bezpłatny, a konkurs skierowany to blisko 1200 szkół podstawowych z całej Polski, uczestniczących w programie „Drużyna SIR PET-ERA”.

Program „Drużyna SIR PET-ERA” oraz konkurs realizowany jest w ramach projektu Re_kologia (www.rekologia.pl) przez Rekopol Organizację Odzysku Opakowań S.A.