30 stycznia 2023

Trwa trzeci już mini-konkurs w programie edukacyjnym dla przedszkoli „Działaj z imPETem!”

„Pociąg do segregacji to trzecia już odsłona mini-konkursów dla przedszkoli, realizowanych w ramach programu edukacyjnego Działaj z impetem!”. W przedsięwzięciu w roku szkolnym 2022/2023 uczestniczy 1000 placówek z całej Polski. Mini-konkurs przeznaczony jest dla wszystkich przedszkoli zgłoszonych do programu. W styczniu zadaniem jest przygotowanie wraz z dziećmi pociągu symbolizującego system segregacji. W wagonikach powinny znaleźć się odpowiednio posegregowane odpady. Zdjęcia dodawać można w zakładce „Oni już działają” na stronie www.dzialajzimpetem.pl do 31 stycznia. Tym razem, oprócz imPETowych poduszek oraz zgniatarki do butelek czeka edukacyjna makatka. wykonana z nakrętek od butelek po napojach.

Placówki swoje prace zamieszczają na stronie programu www.dzialajzimpetem.pl w zakładce „dla przedszkoli” – „oni już działają”.

Cykl „Mini- Konkursów Działaj z imPETem!” to świetne urozmaicenie zajęć, ale i okazja do zdobycia atrakcyjnych nagród dla placówki!

Udział w konkursach nie jest obowiązkowy. Jednak za każdą wygraną w Mini-Konkursie będą przyznane dodatkowe punkty, które będą doliczone do ogólnej punktacji w konkursie głównym tegorocznej edycji programu pt. „Nasz Dzień bez Śmiecenia”.

Wszelkie szczegóły znaleźć można w zakładce dla przedszkoli na stronie www.dzialajzimpetem.pl.