27 kwietnia 2022

Trwa edukacyjny konkurs dla szkół podstawowych „Doniesienia z PETrylandii”

Jeszcze do 10 maja na stronie www.druzynasirpetera.pl przyjmujemy prace konkursowe w ramach konkursu dla szkół podstawowych pt. „Doniesienia z PETrylandii”. Przedsięwzięcie organizowane jest w ramach programu edukacyjnego „Drużyna SIR PET-ERA”, w którym uczestniczy prawie 1000 placówek z całej Polski. Na twórców najciekawszych reportaży czekają atrakcyjne nagrody, m.in. przyjazd śmieciarki Mieci, tablica multimedialna, projektor, pomoce naukowe.

Do 10 maja każda placówka uczestnicząca w programie „Drużya SIR PET-ERA” może zgłosić do konkursu reportaż, dokumentujący realizację założeń projektu i budowę trzech stacji edukacyjnych na terenie szkoły.

Na najlepsze szkoły czeka szereg nagród, m.in. przyjazd edukacyjnej śmieciarki Mieci, tablica interaktywna, projektor, zestaw puf, pomoce naukowe i edukacyjne. Regulamin konkursu dostępny na www.druzynasirpetera.pl.

Program edukacyjny oraz konkurs realizowany jest w ramach projektu społeczno-edukacyjnego Re_kologia, prowadzonego przez Rekopol Organizacja Odzysku Opakowań S.A. we współpracy z PepsiCo. Jej celem jest nauka prawidłowych zasad segregowania odpadów, w szczególności odpadów z tworzyw sztucznych. Adresatem są uczniowie szkół podstawowych, a także ich rodziny.
Więcej informacji na temat projektu Re_kologia: www.rekologia.plwww.facebook.com/rekologia.