1 października 2020

Trip śmieciarki Mieci!

Zakończyła się trwająca ponad 2 tygodnie wakacyjna trasa śmieciarki Mieci, realizowana przez Rekopol we współpracy z siecią sklepów Biedronka. Mobilne centrum edukacyjne w 8 nadmorskich miejscowościach odwiedziło ponad 6 tysięcy osób.

 

Dlaczego warto segregować butelki PET? Jak wygląda proces ich recyklingu? Co może powstać w wyniku ich przetworzenia? W dniach 16-31 lipca przekonali się turyści wypoczywający nad polskim morzem. Wakacyjną trasę zakończyła mobilna strefa edukacyjna – Miecia.

Czym właściwie jest Miecia? To żółta śmieciarka, ale nietypowa. W jej wnętrzu znajdują się nie odpady, a interaktywna wystawa pokazująca jak stają się nowymi produktami.
Zwiedzający strefę mogli nie tylko wejść DO środka i przekonać się co dzieje się z butelką PET w sortowni, zakładzie przetwarzania, poznać tworzywo powstałe w procesie recyklingu butelek, ale także wejść NA nią. Na górze Mieci znajduje się taras oraz zjeżdzalnia dla najmłodszych.

Trasa Mieci obejmowała 7 miejscowości: Dziwnów, Rewal, Trzebiatów, Łebę, Władysławowo, Nowy Dwór Gdański oraz Jastarnię. Śmieciarka czekała na odwiedzających na parkingach sklepów Biedronka, a w dniach 25-31 lipca spotkać ją było można także w okolicach Fokarium w Helu.

Miecię odwiedziło ponad 6 tysięcy osób!

Dziękujemy i do zobaczenia na dalszej trasie!

Więcej informacji: www.dzialajzimpetem.pl, www.mieciazimpetem.pl, www.facebook.com/dzialajzimpetem

*Miecia jest elementem kampanii „Działaj z imPETem!”, prowadzonej przez Rekopol Organizację Odzysku Opakowań S.A. (www.dzialajzimpetem.pl).