28 września 2022

Rekopol partnerem i prelegentem ogólnopolskiej konferencji „Odpady w gminie”

W dniach 7-8 września w gdyńskim hotelu Courtyard by Marriott Gdynia Waterfront odbyła się ogólnopolska konferencja „Odpady w gminie” organizowana przez Ekorum. Rekopol był partnerem wydarzenia.

Tematyka konferencji skupiała się wokół zwiększania efektywności gospodarowania odpadami w gminie/regionie. Prelegenci poruszali tematy związane z m.in. z osiągnięciem wymaganych prawem poziomów recyklingu, funkcjonowaniem PSZOK-ów, ustalaniem wysokości opłat za odbiór i zagospodarowanie odpadów, efektywnym działanie sortowni i modernizacją takich obiektów, finansowaniem gospodarki odpadami, zastosowaniem in-house.

Dopełnieniem wydarzenia była możliwość zwiedzenia PSZOK-u – EKOFABRYKI w Wejherowie oraz zmodernizowanej sortowni odpadów w Zakładzie Utylizacyjnym w Gdańsku. W gronie prelegentów znaleźli się eksperci z branży gospodarki odpadami, w tym przedstawiciele nauki, gmin, zakładów gospodarki odpadami.

Podczas konferencji Anna Kamińska – specjalista ds. projektów edukacyjnych z Rekopolu, przybliżyła uczestnikom temat skutecznej edukacji ekologicznej oraz przedstawiła działalność Rekopolu w tym zakresie.

Dziękujemy za wspaniałe wydarzenie i owocne rozmowy.