28 października 2022

Przedszkola Działają z imPETem! w ramach ogólnopolskiego programu edukacyjnego

W październiku rusza kolejna edycja programu edukacyjnego dla przedszkoli, realizowanego w ramach projektu „Działaj z imPETem!”. Do 1000 zgłoszonych placówek docierają właśnie pakiety materiałów edukacyjnych! Zeszyty koordynatora ze scenariuszami zajęć, plakaty edukacyjny, scenariusz konkursowy to przekazane pomoce naukowe, dzięki którym młodzi dowiedzą się jak segregować odpady i jak robić to prawidłowo.

W nauce pomogą im także plastikowa butelka imPET, puszka po napoju Puszek, Pan Kartonik oraz śmieciarka Miecia. Dzieci poznają bohaterów dzięki opowiadaniom i będą realizować zadania wyznaczone przez każdego z nich.

W tym roku dla zgłoszonych przedszkoli przygotowaliśmy niespodziankę – poza głównym konkursem powiązanym z obchodami Dnia bez Śmiecenia, co miesiąc odbędą się także mini-konkursy z nagrodami. Dzięki uczestnictwu w mini-konkursach placówki otrzymają dodatkowe punkty, liczące się do punktacji w konkursie głównym.

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym placówkom. Przedszkolom, które nie zdążyły się zgłosić polecamy pakiet narzędzi online, dzięki któremu będą mogły włączyć się w działania,

Wszelkie szczegóły znaleźć można w zakładce dla przedszkoli na stronie www.dzialajzimpetem.pl.