21 czerwca 2021

Projekt Re_kologia na 4 Krwiobiegu Warszawa!

4 Bieg Charytatywny Krwiobieg Warszawa organizowany przez Mazowiecki Oddział Okręgowy Polskiego Czerwonego Krzyża odbył się 19 czerwca. Mieliśmy zaszczyt uczestniczyć w imprezie z naszym projektem realizowanym wspólnie z PepsiCo – Re_kologia.

Czym jest Re_kologia? To trzyletni projekt społeczno-edukacyjny PepsiCo i Rekopolu, adresowany do rodziców, nauczycieli i opiekunów dzieci w wieku szkolnym. Jego celem jest podniesienie świadomości dotyczącej segregacji odpadów z tworzyw sztucznych.
Warto również wspomnieć, że we wspólnej zabawie połączonej z efektywną edukacją pomógł nam przyjazd śMIECIarki Mieci ubranej w Re_kologiczne barwy. Wchodząc do wnętrza śMIECIarki uczestnicy biegu mogli dowiedzieć się, co powstaje z butelek PET, jak wygląda ten proces od środka, obejrzeć filmy z sortowni i zakładu przetwarzania opakowań oraz zobaczyć na żywo preformy, dotknąć włókniny, a nawet samodzielnie przeprowadzić proces flotacji. Jeśli nie udało się jeszcze Państwu obejrzeć Mieci, to nic straconego. Miecia już niebawem rozpoczyna swoją wakacyjną trasę, więc będzie wiele okazji do spotkania na żywo.