28 października 2022

Eko Strefa Dnia bez Śmiecenia

Działasz ekologicznie? Dodaj punkt do EkoStrefy i korzystaj z pierwszeństwa!

 

Dzień bez Śmiecenia to kampania społeczna, w której poruszamy ważny temat świadomej segregacji odpadów i ekologicznego stylu życia. To pomysł wypracowany przez młodzież z kilkunastu krajów współdziałających w ramach międzynarodowego programu „Europejski Eko-Parlament Młodzieży” w 2007 r., przedsięwzięcia firmowanego przez PRO EUROPE (organizację zrzeszającą działające w ramach systemu Zielonego Punktu organizacje odzysku), a koordynowanego i organizowanego w Polsce przez Rekopol O.O.O. SA.

Z każdym rokiem do akcji włącza się coraz więcej firm, organizacji pozarządowych, szkół, przedszkoli i innych podmiotów. Chcąc pokazać jak dużo eko-działań podejmowanych jest przez społeczność postanowiliśmy stworzyć Ekostrefę Dnia bez Śmiecenia. Do Ekostrefy może dopisać się każdy! Aby to zrobić wystarczy zorganizować działania promujące prawidłową segregację odpadów (lub ekologię szerzej), wejść na stronę Dnia bez Śmiecenia (https://dzienbezsmiecenia.pl/ekostrefa/), wpisać nazwę swoich działań oraz dodać lokalizację. Możesz też dodać link do opisu swoich działań np. na stronie szkoły/gminy/profilu na facebooku. Dodając punkt w Ekostrefie zapewniasz sobie pierwszeństwo w informacji o obchodach Dnia Bez Śmiecenia 2023!

Poza Ekostrefą strona Dnia bez Śmiecenia zawiera mnóstwo bezpłatnych materiałów edukacyjnych – filmów, gier, infografik, kolorowanek dostępnych również w języku angielskim oraz ukraińskim, a także możemy dowiedzieć się jak prawidłowo segregować, poznać fakty i mity oraz 10 zasad kultury segregacji.

Zapraszamy do podejmowania działań, wpisania się do Ekostrefy i oczywiście skorzystania z bezpłatnych materiałów edukacyjnych!

W razie pytań, zachęcamy do kontaktu z Izabelą Grabowską (i.grabowska@rekopol.pl), lub Marią Jędrzejewską (m.jedrzejewska@rekopol.pl)