1 października 2020

E-Konkursy

Z uwagi na zaostrzenia i zakaz organizacji wydarzeń stacjonarnych postanowiliśmy postawić na edukację online. Na naszych profilach społecznościowych pojawiły się liczne akcje promujące selektywną zbiórkę odpadów opakowaniowych, w tym i konkurs EKO FASION!

Zorganizowaliśmy konkurs EKO FASION!

Z okazji Światowego Dnia Ochrony Środowiska, na profilu Facebook Dnia bez Śmiecenia www.facebook.com/dzienbezsmiecenia/ odbył się konkurs, którego tematem była moda recyklingowa. Zadanie konkursowe było bardzo proste. Polegało ono na stworzeniu odzieży i/lub akcesoriów odzieżowych z materiałów ekologicznych i/lub produktów pochodzących z recyklingu. Konkurs adresowany był do dzieci i ich opiekunów. Technika wykonania była dowolna, więc mieliśmy nadzieję, że uczestnicy wykorzystają wyobraźnie i stworzą piękne kreacje!

Przyszły wspaniałe i oryginalne prace. Nagrodziliśmy troje dzieci w kategorii młodszej i troje w kategorii starszej.

Dlaczego zdecydowaliśmy się na organizację konkursu o takiej tematyce? Spędzając czas w domu produkujemy coraz więcej odpadów, czasem zapominamy o tak ważnej dla wszystkich segregacji. Dlatego też jest to wspaniała okazja, aby zachęcić dzieci, młodzież oraz rodziców do pochylenia się nad problemem związanym z tym, jak dużo każdy z nas produkuje odpadów, ale przede wszystkim uświadomienie, że materiały, które tak szybko i łatwo wyrzucamy do kosza mogą zostać ponownie przez nas wykorzystane w bardzo różny, niestandardowy sposób.

Zapraszamy do śledzenia profilu Facebook Dnia bez Śmiecenia, gdzie w ciągu roku pojawią się inne konkursy z nagrodami dla całych rodzin!