22 października 2020

Działaliśmy z imPETem! w ramach Sprzątania Świata w Warszawie

3 października, w ramach akcji Sprzątanie Świata, na warszawskiej Ochocie odbył się eko-piknik. Z tej okazji Rekopol przygotował stoisko edukacyjne pełne gier i zabaw dotyczących segregacji odpadów.

 

„Plastik? Rezygnuję, redukuję, segreguję” – pod takim hasłem odbył się eko-piknik organizowany przez Urząd Dzielnicy Ochota we współpracy z fundacją Nasza Ziemia. Celem było zwrócenie uwagi na problem zanieczyszczenia środowiska naturalnego odpadami plastikowymi oraz na konieczność prawidłowego postępowania z odpadami w domu. Odbyła się także zbiórka elektroodpadów.W pikniku wzięło udział około 230 osób, z czego znaczną większość stanowiły dzieci w wieku szkolnym.

Dla uczestników Rekopol przygotował stoisko z licznymi atrakcjami. Wszyscy zainteresowani mogli sprawdzić swoją wiedzę na temat segregacji odpadów, dowiedzieć się na czym polega projekt „Działaj z imPETem!” i wygrać gadżety związane z recyklingiem butelek PET.

Pokazywaliśmy, jak wygląda proces przerobu butelek PET – od momentu wyrzucenia jej do kosza, aż do powstania nowych produktów, a także uczyliśmy zasad prawidłowego postępowania z tego typu opakowaniem. Najmłodsi brali udział w wyścigu nakrętek, segregowaniu odpadów na czasu, skakaniu w workach połączonym ze zbieraniem odpadów i quizach.
Jak się okazuje Warszawiacy nie mają większych problemów z prawidłową segregacją odpadów i chętnie działają z imPETem na rzecz pięknego środowiska.
Dziękujemy wszystkim za wspólną zabawę i do zobaczenia!

 

Więcej na temat projeku: www.dzialajzimpetem.pl oraz www.facebook.com/dzialajzimpetem