28 marca 2023

Współpraca z fundacją Zwolnieni z Teorii

Gra planszowa może być też świetnym narzędziem edukacji w szkole, dlatego wspólnie z fundacją Zwolnieni z Teorii ogłosiliśmy konkurs dla najbardziej zaangażowanych Nauczycieli, którzy współpracują z fundacją.

Poprosiliśmy Nauczycieli o przygotowanie scenariusza lekcji z wykorzystaniem gry „Ja Nie Idę!” udostępniając im instrukcję gry jako podstawę do realizacji zadania konkursowego.

Zebraliśmy 24 pełne, kreatywne scenariusze zajęć lekcyjnych, które mogą posłużyć za pomoc naukową dla wielu innych nauczycieli.

Najciekawsze pomysły przesłane przez Nauczycieli zostały nagrodzone bonami i zestawem gier edukacyjnych „Ja nie idę!”.

Scenariusze zostały rzeczywiście wykorzystane do przeprowadzenia zajęć z lekcji. Wygrani nauczyciele, którzy otrzymali zestawy zdjęć przekazali nam sprawozdania z przeprowadzenia zajęć i swoje cenne opinie dotyczące sposobów prowadzenia edukacji ekologicznej.

Fundacja Zwolnieni z Teorii tworzy pierwszą praktyczną olimpiadę dla licealistów i studentów. Zadaniem uczestników jest wymyślenie, a następnie zorganizowanie w zespole własnego projektu społecznego. W ten sposób młodzi robią coś dla innych, a przy tym sami uczą się współpracy i zarządzania projektami. Uczestnicy zrealizowali w sumie już 4,5 tys. projektów społecznych, które dotarły do 30 mln odbiorców.