18 grudnia 2020

Dzień bez Śmiecenia

Kolejne przygody bohaterów Dnia bez Śmiecenia!

 

Co nowego u bohaterów Wakacji Dnia bez Śmiecenia?
Pamiętacie jeszcze Łosia Karola, Mewę Ewę, Pchłę Izę, Grzesia i Pana Śledzia? Nasi bohaterowie Teleturnieju Dnia bez Śmiecenia znów powracają, aby szerzyć informacje o prawidłowej segregacji odpadów opakowaniowych jeszcze w tym roku!

Każdy z bohaterów wyznaczy sobie misję: Łoś Karol stanie się strażnikiem lasów, Pchła Iza poprowadzi wykłady na temat prawidłowej segregacji, Grześ podpowie, jak wykorzystać odpady, aby dać im drugie życie, a Mewa Ewa wraz z Panem Śledziem będą śpiewać piosenki o segregacji. To nie wszystko! Wasza ulubiona para: Janusz i Grażyna pokażą jak w codziennym życiu w prosty sposób można zmniejszyć ilość generowanych odpadów!

Brzmi ciekawie? To dodamy jeszcze świąteczny KONKURS!
Zadanie konkursowe będzie bardzo proste. Jedynie co musicie zrobić to pochwalić się na profilu Facebook Dnia bez Śmiecenia, stworzonymi przez Was ozdobami świątecznymi, które wykonane zostaną z materiałów ekologicznych i/lub pochodzących z recyklingu. Pochwal się w komentarzu pod postem konkursowym swoją ozdobą świąteczną. Do wygrania zestawy ekologiczne! Daj dobry przykład i pokaż, że odpady można wykorzystać w bardzo kreatywny sposób! Zapraszamy do zapoznania się z regulaminem konkursu i zachęcamy do wzięcia udziału!
Oglądajcie nas na Facebooku (https://www.facebook.com/dzienbezsmiecenia/) oraz Instagramie (https://www.instagram.com/dzienbezsmiecenia365/).