27 kwietnia 2022

Drugi EkofesTOn już za nami!

22 kwietnia, z okazji Dnia Ziemi, już po raz drugi w przestrzeni online odbył się EKOfeston – Ekologiczny Festiwal. Rekopol ponownie był partnerem wydarzenia, organizowanego przez firmę Abrys.

Pierwszy Ekologiczny Festiwal Online EKOfeston okazał się sukcesem, zarówno w ocenie organizatorów, jak i uczestników oraz partnerów spotkania. Intersująca tematyka oraz atrakcyjny sposób jej prezentacji zostały bardzo dobrze odebrane przez dzieci, młodzież i dorosłych. Dlatego organizatorzy postanowili o organizacji kolejnej edycji.

W 2022 roku podczas 4 godzinnego wydarzenia przygotowano wiele atrakcji i zabaw edukacyjnych dla dzieci i młodzieży. Całość podzielona została na 3 bloki, każdy dla odbiorców w innym wieku: dzieci najmłodszych, uczniów szkół podstawowych oraz dorosłych. W każdym z bloków uczestnicy mogli zapoznać się z działaniami Rekopolu. Dla najmłodszych dzieci przygotowaliśmy kolorowe animacje edukacyjne na temat prawidłowej segregacji odpadów.

Starsze dzieci dowiedziały się więcej o recyklingu butelek PET oraz śmieciarce Mieci i działaniach z nią związanych, natomiast młodzież posłuchała o innych projektach edukacyjnych Rekopolu, w tym w szczególności o Dniu bez Śmiecenia, którego kolejna edycja przypada już 11 maja.

Całość dostępna jest pod linkiem:

https://www.facebook.com/Abrysdlasrodowiska/videos/403470641595618.