9 sierpnia 2023

Dziękujemy za wspólne 3 lata z Drużyną Obrońców Środowiska!

2 276 szkół podstawowych, 13 214 klas i ponad 300 tysięcy dzieci objętych działaniami – to łączny wynik trzech lat funkcjonowania ogólnopolskiego projektu edukacyjnego Re_kologia. Przedsięwzięcia mającego na celu edukację Polaków w zakresie segregowania odpadów i recyklingu.  

Trzyletni projekt Re_kologia, realizowany przez Rekopol, Fundację PepsiCo oraz PepsiCo Polska właśnie dobiegł końca. Przez ten czas zrealizowaliśmy trzy edycje programu edukacyjnego dla szkół podstawowych „Drużyna SIR PET-ERA”, przygotowaliśmy i przekazaliśmy szkołom dziesiątki materiałów edukacyjnych i zorganizowaliśmy trzy kreatywne konkursy. W edukacji pomogła nam także Miecia, edukacyjne centrum zlokalizowane we wnętrzu śmieciarki, która odwiedziła zwycięskie placówki.

Zaangażowanie uczniów i nauczycieli w działania prośrodowiskowe było ogromne. Otrzymaliśmy od Was ponad 650 zgłoszeń konkursowych, ponad 5,5h materiałów filmowych i tysiące zdjęć z realizacji naszego programu! Chcieliśmy serdecznie podziękować wszystkim uczniom i nauczycielom za zaangażowanie, doskonałą zabawę, realizację wyzwań edukacyjnych, a przede wszystkim wspólne działania na rzecz ochrony środowiska! Cieszymy się, że mogliśmy dołożyć cegiełkę do edukacji młodych mieszkańców Polski. Mamy nadzieję, że wynieśliście z tego nie tylko wspaniałą zabawę, ale także wiele cennych informacji i wskazówek na przyszłość.

Zachęcamy Was do korzystania z naszych materiałów edukacyjnych i dalszej zabawy z SIR PET-EREM, Czarodziejką PETunią ora Chochlikiem PETryniem (www.druzynasirpetera.pl) . Dziękujemy i pozdrawiamy wraz z całą Drużyną Obrońców Środowiska.

Pełne podsumowanie trzech edycji programu dla szkół „Drużyna SIR PET-ERA” można przeczytać tu: https://rekopol.pl/ponad-2200-szkol-wzielo-udzial-w-projekcie-edukacyjnym-re_kologia-wspolorganizowanym-przez-pepsico-i-rekopol/ lub https://www.pepsicopoland.com/Aktualnosci/Historie/re_kologia