24 listopada 2022

Zgaduj z Drużyną SIR PET-ERA! – bezpłatne materiały edukacyjne dla szkół podstawowych

Do prawie 1200 zgłoszonych placówek do programu Re_kologia dotarły bezpłatne pakiety materiałów edukacyjnych. Wszystkie szkoły, które nie zgłosiły udziału mogą korzystać z materiałów online, dostępnych na stronie www.druzynasirpetera.pl.

W tym roku dla uczniów przygotowaliśmy niespodzianki w postaci zagadek Drużyny SIR PET-Era. W obszernych podręcznikach dla klas 1-3 oraz 4-8 znalazły się nie tylko 2 scenariusze zajęć, ale także dodatkowa aktywność, polegająca na grupowym rozwiązywaniu zagadek. Przez cały rok szkoły realizujące program mogą dodawać zdjęcia z realizacji na Mapie Petrylandii.

Zwieńczeniem całorocznego programu edukacyjnego będzie konkurs polegający na stworzeniu projektu gry planszowej, którą następnie organizator wykona. Najlepsze placówki nagrodzone zostaną m.in. tablicą interaktywną, projektorem czy przyjazdem mobilnej strefy edukacyjnej – Mieci.

Więcej informacji na temat tegorocznej akcji oraz formularz zgłoszeniowy dostępny jest na www.druzynasirpetera.pl. Tegoroczna akcja objęta została honorowymi patronatami m.in. Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy, Kuratorium Oświaty w Gorzowie Wielkopolskim, Kuratorium Oświaty w Kielcach, Kuratorium Oświaty w Opolu, Warmińsko-Mazurskiego Kuratorium Oświaty oraz Dolnośląskiego Kuratorium Oświaty.

Akcja realizowana jest w ramach projektu Re_kologia, prowadzonego przez Rekopol we współpracy z PepsiCo. Jej celem jest nauka prawidłowych zasad segregowania odpadów, w szczególności odpadów z tworzyw sztucznych. Adresatem są uczniowie szkół podstawowych, a także ich rodziny.

Więcej informacji na temat projektu Re_kologia: www.rekologia.pl; www.facebook.com/rekologia.