28 sierpnia 2019

Zapraszamy na pierwszą konferencję poświęconą wykorzystaniu plastiku w sektorze kosmetycznym już 5 września w Hotelu Sound Garden w Warszawie

Słowo „plastik” jest odmieniane ostatnio przez wszystkie przypadki.

Stało się tak za sprawą Komisji Europejskiej, która w 2018 roku opublikowała „Strategię Plastikową”zakładającą ambitne cele dla Europy: redukcji zużycia plastiku w ogóle, zwiększenia stopnia recyclingu, szukania innych, niż plastikowych rozwiązań w opakowaniach.

Strategia stawia cele, których realizacja ma zakończyć się już w 2030 roku. Bez wątpienia będzie to okres rewolucyjnych dla wszystkich przedsiębiorców zmian, w tym również dla tych z sektora kosmetycznego.

Jesteśmy w momencie, w którym możemy jedynie zgadywać, czy najpierw przyjdą twarde regulacje, czy zmiany wymusi na nas coraz bardziej świadomy konsument. Zmierzmy się zatem z tym tematem już dziś!

Serdecznie zapraszam Państwa 5 września 2019 do Hotelu Sound Garden w Warszawie. Odbędzie się tam pierwsza konferencja poświęcona wykorzystaniu plastiku w sektorze kosmetycznym.  Będziemy rozmawiać na temat możliwości recyclingu opakowań po produktach kosmetycznych; zastanowimy się, czy biotworzywa są alternatywą dla sektora kosmetycznego, jak projektować ekologiczne opakowania. Zainspirujemy się już dostępnymi rozwiązaniami i zastanowimy się w którą stronę pójdą innowacje… Rekopol jest partnerem tego wydarzenia.

Jednak najważniejszym punktem konferencji będzie premiera Raportu – „Strategia Plastikowa i Kosmetyki. Nowa era opakowań” – który Polski Związek Przemysłu Kosmetycznego przygotował dla Państwa wraz z Deloitte Advisory . Raport pokazuje  sytuację polskiego sektora na dziś, identyfikuje główne problemy oraz zawiera rekomendacje dla polskiego Rządu co do kierunku projektowania przyszłych rozwiązań legislacyjnych czy edukacyjnych w obszarze szeroko pojętej Strategii Plastikowej.

Ta część Konferencji nabiera szczególnego znaczenia biorąc pod uwagę fakt, Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii objęło Konferencję swoim patronatem, a Pani Minister Jadwiga Emilewicz przyjęła nasze zaproszenie i oficjalnie otworzy wydarzenie.

Wspólnie stawmy czoło temu wyzwaniu! Teraz jest czas na kreowanie rozwiązań, które za chwilę okażą się być naszą codziennością!

Agenda