9 lutego 2018

Zapraszamy na konferencję „Opakowania w obiegu zamkniętym – wyzwania dla projektantów, producentów i użytkowników opakowań”

Już 28 lutego 2018 w PTAK Warsaw Expo Międzynarodowym Centrum Targowo-Kongresowym w Nadarzynie, odbędzie się konferencja „Opakowania w obiegu zamkniętym – wyzwania dla projektantów, producentów i użytkowników opakowań” przygotowana we współpracy z Polską Izbą Opakowań, firmą Rekopol Organizacja Odzysku Opakowań oraz portalem FoodFakty.pl.

Wyzwania dotyczące gospodarki w obiegu zamkniętym tj. wyższego poziomu recyklingu poszczególnych materiałów oraz składowania i ekoprojektowania opakowań stawiają przed wszystkimi uczestnikami systemu produkcji, użycia i zagospodarowania opakowań coraz wyższe standardy i wymagania.

Odpowiedzią na nie jest konferencja podczas której odbędą się dwa panele tematyczne: „Wyzwania dla opakowań i firm wprowadzających je na rynek” oraz „Wyzywania dla opakowań z perspektywy jakości i bezpieczeństwa produktów żywnościowych” zakończone panelem dyskusyjnym z udziałem producentów żywności.

Przedstawiciele Rekopolu wezmą udział w bloku szkoleniowym poświęconym „Wyzwaniom opakowań i firm wprowadzających je na rynek” w godzinach 11.00 –  13.00.

Jakub Tyczkowski – prezes Zarządu Rekopolu wygłosi prelekcję o temacie: Rozszerzona Odpowiedzialność Przedsiębiorcy za opakowanie szansą dla realizacji wymagań Gospodarki w Obiegu Zamkniętym

Marta Krawczyk powie o tym jak projektować opakowania by były nie tylko ładne i funkcjonale, ale nadawały się do recyklingu i trafiały znów do obiegu w wystąpieniu: „Jak projektować aby recyklingować”.

Celem wytyczenia kierunku i zakresu tematycznego konferencji, w odpowiedzi na potrzeby rynku organizator powołał Radę Programową, której członkami są przedstawiciele czołowych instytucji i firm branży opakowaniowej.

W skład Rady Programowej wchodzą przedstawiciele takich podmiotów jak: ABB Sp. z o. o., APA Automatyka, Bizerba Polska Sp. z o. o., Coffee Service Sp. z o. o., Fach-Pak Sp. z o. o. Sp. K., Fano Sp. z o. o., Fenix Systems Sp. z o. o., Kram FC Sp. z o. o., Pakmar Sp. z o. o., Plastech, Polpak  Sp. z o. o., Polska Izba Opakowań, Radpak Sp. z o. o., Rekopol Organizacja Odzysku Opakowań S.A., Silliker Polska Sp. z o. o., Sorter Sp. j., Spółdzielnia Mleczarska MLEKOVITA, Świat Druku/Polski Drukarz Sp. z o. o., Tarczyński S.A.,  ULMA Packaging Polska Sp. z o. o., Masterpress S. A.

Bilety na konferencję oraz rejestracja na targi dostępne są na stronie warsawpack.pl.

Szczegółowy program

Serdecznie zapraszamy!