5 sierpnia 2022

Zapraszamy do EKO Strefy Lecha i Rekopolu podczas letnich festiwali

Kompania Piwowarska z dwiema strefami: Sprawdź Promile i EKO marki Lech, będzie obecna na festiwalach muzycznych: Pol’and’Rock w Czaplinku, Fest Festival w Chorzowie, Lech Polish Hip Hop Festival w Płocku i Mayday w Katowicach. Strefy mają służyć promocji odpowiedzialnej konsumpcji alkoholu i edukacji związanej z ochroną środowiska.

Promocja umiarkowanej i odpowiedzialnej konsumpcji alkoholu jest długofalowym zobowiązaniem społecznym Kompanii Piwowarskiej, które firma od lat konsekwentnie realizuje. Odpowiadając na problemy współczesnego świata – kryzys klimatyczny i środowiskowy – lider krajowego rynku piwa oraz jego marki realizują cele zrównoważonego rozwoju działając na rzecz ochrony środowiska naturalnego i chcą angażować do tych działań konsumentów. W tym roku na uczestników festiwali czekają strefy EKO marki Lech i partnera akcji edukacyjnej – Rekopol Organizacji Odzysku Opakowań.

Jesteśmy zarówno odpowiedzialnym producentem alkoholu, jak i firmą odpowiedzialną środowiskowo i społecznie. Naszym celem nadrzędnym jest tworzenie więzi, które mają znaczenie, czyli relacji bazujących na podobnych celach i wartościach, które umożliwiają połączenie sił w budowaniu dobra wspólnego. Chcemy zwracać uwagę konsumentów na ważne kwestie społeczne i środowiskowe, ponieważ wiemy, że razem możemy zdziałać więcej – Natalia Rostkowska, manager ds. komunikacji zewnętrznej Kompanii Piwowarskiej.

EKO strefa Lecha i Rekopolu

W EKO strefie uczestnicy festiwali będą zachęcani do dbania o porządek na terenie festiwalu i w jego bliskim otoczeniu. W konkursie Mistrzowie Kosza, organizowanym podczas imprez co godzinę, będą do wygrania elektryczne hulajnogi, power banki i samoczyszczące butelki na wodę. Raz dziennie będzie wyłaniany mistrz kosza. Aby wziąć udział w konkursie wystarczy przynieść do EKO strefy Lecha dowolną ilość odpadów nadających się do recyklingu: puszek i szklanych butelek po piwie Lech i innych produktach, butelek PET i kubków jednorazowych.

EKO strefy zapraszają na Fest Festival (10-13 sierpnia, Park Śląski w Chorzowie) i Lech Polish Hip-Hop Festival (11-13 sierpnia, Plaża w Płocku).

Kompania Piwowarska prowadzi serwis wiedzy o alkoholu i jego wpływie na organizm i zachowanie człowieka: abcalkoholu.pl

Partnerem działań edukacyjnych podczas dni festiwalowych w EKO strefach Lecha jest firma Rekopol Organizacja Odzysku Opakowań.