12 lutego 2015

Wybrane aspekty gospodarki opakowaniami i odpadami w przedsiębiorstwie – zapraszamy na szkolenie

Rekopol zaprasza na cykliczne szkolenia pt. „Wybrane aspekty gospodarki opakowaniami i odpadami w przedsiębiorstwie – sprawozdawczość, kontrola UM, raportowanie, ważne terminy.”

Szanowni Państwo,
Minął rok od wejścia w życie ustawy o gospodarce opakowaniami i odpadami opakowaniowymi. W tym czasie pojawiły się nowe rozporządzenia, a wraz z nimi dziesiątki interpretacji i opinii wydawanych do często zupełnie nowych w naszym systemie rozwiązań prawnych np. rozliczanie obowiązku odzysku i recyklingu na podstawie ilości opakowań wprowadzonych na rynek w poprzednim roku.
Mimo działań legislatora, nadal jest wiele pytań związanych z funkcjonowaniem systemu i poszczególnych, istotnych dla przedsiębiorców regulacji:
Czy odpowiednio kwalifikujemy dany wyrób jako opakowanie?
Czy może jest to opakowanie wielomateriałowe?
Jakie sprawozdania i w jakim terminie należy złożyć do Urzędu Marszałkowskiego? Jak raportować nowy rodzaj opakowania?
Czy rzeczywiście ewidencja jest pierwszym elementem sprawdzanym przez kontrolera Urzędu Marszałkowskiego?

Przed nami wszystkimi moment złożenia do Urzędu Marszałkowskiego wielu sprawozdań, także zmodyfikowanych lub składanych w innym niż dotychczas terminie.

Zważywszy na powyższe zapraszamy Państwa na szkolenie:
„Wybrane aspekty gospodarki opakowaniami i odpadami w przedsiębiorstwie – sprawozdawczość, kontrola UM, raportowanie, ważne terminy.”

Terminy szkoleń:
Warszawa 04.03.2015
Łódź 10.03.2015
Katowice 11.03.2015

Prelegentami będą Mecenas Ewa Badowska-Domagała z Kancelarii Radców Prawnych Górnicki Durowicz Badowska-Domagała Spółka Partnerska – specjalizuje się w prawie ochrony środowiska i prawie pracy, Michał Lotka – doświadczony pracownik Urzędu Marszałkowskiego oraz przedstawiciele Rekopolu. Taki dobór prowadzących zapewni odpowiednie połączenie teorii z praktyką, tj. pozwoli uprządkowanie wiedzy oraz jej zweryfikowanie dzięki dyskusjom i warsztatom.

DOKUMENTY DO POBRANIA:
Program szkolenia
Formularz zgłoszenia