28 kwietnia 2015

Warszawskie Dni Recyklingu

Pod Pałacem Kultury rozmawialiśmy z warszawiakami o zasadach segregacji odpadów oraz recyklingu.

W niedzielę 26 kwietnia na Placu Defilad przed Pałacem Kultury i Nauki odbył się finał Warszawskich Dni Recyklingu. Podczas imprezy warszawiacy mieli okazję wymienić przyniesione surowce wtórne na sadzonki krzewów, kwiatów i ziół. Dodatkowo na uczestników imprezy czekały liczne atrakcje takie jak konkursy i zabawy dotyczące segregacji odpadów oraz warsztaty na temat recyklingu.

Rekopol Organizacja Odzysku Opakowań S.A. jako jeden z Partnerów imprezy przygotowała stoisko edukacyjne przy którym rozmawialiśmy z mieszkańcami na temat zasad selektywnej zbiórki odpadów opakowaniowych obowiązujących na terenie Miasta oraz korzyści płynących z recyklingu. Była to doskonała okazja do zwrócenia uwagi warszawiaków na najczęściej popełniane błędy.

Stoisko nasze odwiedzały całe rodziny, dorośli i dzieci oraz osoby prowadzące gospodarstwa jednoosobowe. Dla dorosłych przygotowaliśmy konkursy wiedzy, wyścigi w zgniataniu butelek na czas oraz w segregacji odpadów. Młodsi uczestnicy prowadzonych przez nas działań sprawdzali swoją wiedzę podczas rozwiązywania krzyżówek i rebusów oraz pomogli nam stworzyć galerię z kolorowanek o tematyce odpadowej.

Uczestnikom prowadzonych przez nas działań dziękujemy za spotkanie i mamy nadzieję, że udało nam się rozwiać ich wątpliwości dotyczące segregacji odpadów.

Warszawskie Dni Recyklingu jako cykliczna impreza, już po raz dziesiąty przyczyniła się do szerzenia zachowań przyjaznych środowisku oraz promowania wśród warszawiaków selektywnej zbiórki odpadów oraz recyklingu jako szansy na rozsądne gospodarowanie ograniczonymi zasobami naturalnymi Ziemi.