11 grudnia 2018

Segregacja odpadów w miejscu pracy – szkolenie dla pracowników LOTTEWedel

Szkło do zielonego, papier do niebieskiego, plastik i metal do żółtego, bioodpady do brązowego – te zasady powinien znać każdy z nas. Z odpadami mamy do czynienia wszędzie – w domu, na wakacjach, w miejscu pracy. Dlatego ważne jest, żebyśmy wiedzieli jak prawidłowo z nimi postępować, aby nie stały się uciążliwe dla środowiska.

Co jednak zrobić, jeśli w miejscu naszej pracy powstają takie, których nie możemy zakwalifikować do żadnej z grup? Na ten temat rozmawialiśmy z pracownikami fabryki LOTTE Wedel Sp. z o.o. w Warszawie 30 listopada.

Z myślą o uczestnikach powstało stoisko edukacyjne z licznymi pytaniami, quizami, ciekawostkami obsługiwane przez pracowników Rekopolu. Wszyscy zainteresowani mogli sprawdzić swoją wiedzę na temat segregacji opakowań dzięki specjalnie przygotowanym zadaniom. Rozmawialiśmy nie tylko o tym, jak robić to prawidłowo w domu, ale przede wszystkim podkreślaliśmy jak należy postępować z odpadami po środkach niebezpiecznych, z którymi na co dzień spotykają się pracownicy. Dyskutowaliśmy o tym, czy można je wyrzucać razem z innymi opakowaniami, jak je odpowiednio zabezpieczać oraz uczyliśmy co należy robić z ich pozostałościami.

Wszelkie wątpliwości zostały natychmiast rozwiane, a wiedza pracowników LOTTE Wedel Sp. z o.o. na temat segregacji pozytywnie zweryfikowana. Oby tak dalej!

Dziękujemy za wspólnie spędzony czas.