27 kwietnia 2017

Rekopol po raz kolejny partnerem Recykling Rejsu – start już 5 czerwca.

REKOPOL już od trzech lat pomaga w organizacji „Recykling Rejsów” – edukacyjnych  wypraw kajakowych. To wyjątkowe ekspedycje realizowane przez ekologa i podróżnika Dominika Dobrowolskiego wraz z Fundacją PlasticsEurope Polska, w ramach których promowana jest selektywna zbiórka, recykling oraz walka z zaśmieceniem środowiska wodnego.  

Tym razem Dominik Dobrowolski startuje 5 czerwca w Węgorzewie, przepłynie najwspanialsze w Polsce szlaki wodne, jakimi są Wielkie Jeziora Mazurskie, a następnie pokona Pisę, Narew i Bug, dopływając do Wisły i Warszawy, gdzie zakończy wyprawę po ok. 15 dniach wiosłowania.

Podczas wyprawy organizowane będą liczne spotkania z mieszkańcami, konferencje prasowe oraz akcje sprzątania brzegów. W tym roku głównym celem wyprawy jest apel do turystów przed wakacjami, aby nie śmiecili i dbali o czystość – wszędzie, gdzie będą odpoczywać, a szczególnie nad wodą, tak aby, jak mówi Dominik – „zostawiać po sobie wyłącznie odcisk stopy na piasku, ale nie śmieci, które powinny być segregowane i recyklingowane”.  „REKOPOL pomaga w organizacji wyprawy, nasze materiały edukacyjne trafią do marin i portów, które odwiedzi Dominik, oraz do dziennikarzy i samorządowców, z którymi się spotka” – mówi Aneta Stawicka – kierownik działu edukacji REKOPOLU.

Wyprawa ma charakter otwarty, każdy może do nie się przyłączyć na dowolnym odcinku. Dokładna trasa oraz harmonogram „VII Recykling Rejsu – Odzyskuj Tworzywa sztuczne!” są dostępne na stronie www.recykling-rejs.pl . Zapraszamy do udziału i życzymy „połamania wioseł”.