12 lipca 2018

Rekopol partnerem akcji wolontariackiej pracowników Coca-Cola HBC Polska #biegamizbieram

Już 24 lipca br. w ramach realizowanego projektu wolontariatu pracowniczego rusza wyjątkowa akcja #biegamizbieram organizowana przez entuzjastów biegania i troski o środowisko. Grupa 15 pracowników Coca-Cola HBC Polska postanowiła promować popularny w Europie sposób ochrony środowiska, czyli plogging i zaprasza do włączenia się w akcję! Rekopol jest partnerem akcji.

Czym jest plogging?

Plogging jest to połączenie dwóch słów: plocck upp (szwedz.) oraz jogging (ang.), co oznacza podnieść i truchtać. Ideą ploggingu jest zebranie kilku „śmieci” po aktywności fizycznej na świeżym powietrzu (po spacerze, truchtaniu, bieganiu, jeździe na rolkach lub rowerze).

Inspiracją do promocji plogginu była inicjatywa zrealizowana z okazji Światowego Dnia Wody 2018 przez wolontariuszy Coca-Cola HBC Polska. W trakcie wiosennego wydarzenia nad brzegiem Wisły, wspólnymi siłami pracowników i mieszkańców dzielnicy Białołęka, zebrane zostało blisko 1,5 tony odpadów.

Jak można się włączyć do akcji?

Akcja ma na celu promocję indywidualnego ploggingu. Jednak by zachęcić amatorów ruchu na świeżym powietrzu do ploggowania zostanie zorganizowanych 6 wspólnych ploggingów:

Białołęka – Park Picassa na Trachominie: 24.07, 21.08, 11.09
Bielany – parking przy polanie w Lesie na Młocinach: 31.07, 4.09, 18.09

Wspólny plogging  startuje o godz. 18 i skierowany jest do wszystkich: „kanapowców”, początkujących i zaawansowanych biegaczy. Truchtamy na dystansie około 5 km. Następnie wyposażeni w worki i rękawiczki sprzątamy teren zielony. Wspólny plogging poprowadzą pracownicy Coca-Cola HBC Polska w towarzystwie gości specjalnych, czyli wyjątkowych biegaczy. Dla najbardziej zaangażowanych  uczestników, tj tych, którzy zaliczą co najmniej 4 ploggingi  przewidziana jest niespodzianka.

Włącz się do akcji i pokaż jak to robisz!

Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami przyłącz się do społeczności „ploggersów” na Facebooku i pokaż jak ploggujesz. Wystarczy, że w wyszukiwarce wpiszesz „#biegamizbieram czyli promujemy plogging”, dołącz do grupy i umieszczaj zdjęcia ze swojego ploggingu ?.

Więcej o zaangażowaniu pracowników Coca-Cola HBC Polska na rzecz realizacji Celów Zrównoważonego Rozwoju 2020 dowiesz się odwiedzając stronę internetową https://pl.coca-colahellenic.com/pl