6 grudnia 2017

Listopadowe szkolenia dla Przedsiębiorców – WNIOSKI i podsumowanie

14 i 21 listopada odbyły się szkolenia dla Przedsiębiorców, organizowane przez Rekopol. Poza omówieniem zmian, które wprowadziła nowelizacja ustawy o gospodarce opakowaniami i odpadami opakowaniowymi, rozmawialiśmy także o praktycznych aspektach współpracy pomiędzy Przedsiębiorcami, a Rekopolem. W wyniku rozmów okazało się, że wielu Przedsiębiorców ma nadal wątpliwości dotyczące  weryfikacji tego, co i kiedy powinni raportować do organizacji odzysku opakowań.

Prosimy pamiętać, że:

  • Za opakowania należy uznać wszystkie opakowania które zostały po raz pierwszy wprowadzone do obrotu za równo do sprzedaży – swoje produkty, jak i nieodpłatnie np.: opakowania materiałów marketingowych (standy, woblery).
  • Surowce, które są sprowadzane do produkcji w ramach wewnątrzwspólnotowej dostawy lub importu również podlegają obowiązkom  i informacje na temat poszczególnych opakowań należy przekazać do organizacji (opakowania jednostkowe- worki, transportowe- folia strecz czy palety, opakowania zbiorcze- kartony).
  • Zgodnie z podpisaną umową wszelkie niezbędne dane muszą Państwo nam przekazać do dnia 31 stycznia przesyłając zbiorczo informacje na temat wprowadzonych do obrotu opakowań w poprzednim roku (wyjątkiem  jest wprowadzenie do obrotu nowego materiału opakowaniowego wówczas termin to 7 stycznia).
  • W przypadku nieprzekazania wszelkich danych dotyczących opakowań, co do których Przedsiębiorca musi zrealizować obowiązek – Przedsiębiorca jest zobowiązany do wniesienia opłaty produktowej.

Przełom roku to doskonały czas na weryfikację poprawności klasyfikacji opakowań, którymi gospodarują Państwo w firmie. Jeśli mają Państwo problemy bądź wątpliwości oferujemy usługę PRZEGLĄDU PRZEDSIĘBIORSTWA, w ramach której nasz pracownik odwiedza Państwa firmę/zakład, by pomóc w prawidłowej klasyfikacji opakowań, podlegających obowiązkom. Kontakt: z.wroz@rekopol.pl.

Bardzo dziękujemy wszystkim za udział i owocne dyskusje!

Następny cykl szkoleń prawdopodobnie już w lutym!