31 października 2016

Kampania „Dzień bez Śmiecenia” odznaczona EKOLAUREM przez Polską Izbę Ekologii

Prowadzona w 2015 roku przez Rekopol kampania „Dzień bez Śmiecenia” otrzymała EKOLAUR Polskiej Izby Ekologii w kategorii Edukacji ekologicznej i ochrony przyrody. Uroczysta Gala, podczas której wręczano statuetki, odbyła się 26 października br. w Kinoteatrze RIALTO w Katowicach. Nagrodę odebrał Michał Mikołajczyk – Prokurent, Dyrektor Sprzedaży i Marketingu w Rekopolu.

Polska Izba Ekologii od 2002 r. organizuje Konkurs Ekolaury, promując najefektywniejsze działania i prace podejmowane na rzecz ochrony środowiska. Konkurs ma zasięg ogólnopolski i skierowany jest do przedsiębiorstw, instytucji, organizacji pozarządowych i samorządów. W 2016 roku odbyła się 15 Jubileuszowa edycja Konkursu. W tym roku Konkursowi honorowego patronatu udzielili Minister Środowiska, Minister Energii oraz Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego.

Ogólnopolska Kampania Dzień Bez Śmiecenia organizowana, wymyślona i realizowana jest przez Rekopol od 10 lat. Ma na celu uczyć Polaków „jak śmiecić z głową” czyli jak prawidłowo segregować odpady, bo posegregowany odpad to nie śmieć. Dlatego tez 11 maja nie produkuje się ulotek ani materiałów promocyjnych, ale wirtualną kartkę i ciekawostki ekologiczne. Ponadto całe wydarzenie ma miejsce w świecie wirtualnym i podczas wydarzeń organizowanych przez partnerów Rekopolu.
Kampania z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem.

Serdecznie dziękujemy za wyróżnienie i gratulujemy pozostałym laureatom i wyróżnionym!

Więcej informacji na temat konkursu i tegorocznej gali znajduje się TUTAJ.

rekopol_tara_pke_grup1

rekopol_tara_grup4

rekopol_tara_grup1

grupowe_wszyscy_laur_2

grupowe_wszyscy_laur_1