28 czerwca 2019

Już 3 lipca konferencja „Szara Strefa i Oleje Przepracowane – propozycje regulacji” – prezentacja raportu „Przeciwdziałanie Szarej Strefie w Polsce 2018/19”

Już 3 lipca odbędzie się długooczekiwane wydarzenie – konferencja „Szara Strefa i Oleje Przepracowane – propozycje regulacji”.

Podczas konferencji zostanie zaprezentowany najnowszy raport „Przeciwdziałanie Szarej Strefie w Polsce 2018/19”.

W czwartym już raporcie GCNP, eksperci mierzą i opisują walkę z szarą strefą w Polsce oraz analizują niepokojące zjawiska wśród zagrożonych branż (w szczególności paliwową, hazardową, odpadową czy urządzeń elektrycznych i elektronicznych). Pokazujemy nowe trendy w działaniach przestępców gospodarczych i podmiotów działających na granicy prawa przez sprawne wykorzystywanie jego luk. Podkreślamy, że nie tylko nowe regulacje ograniczają wielkość szarej strefy, ale także praca organów ścigania oraz egzekucja samego prawa. Obserwujemy, że obecnie szara strefa przenosi się w te obszary gdzie regulacje nie obowiązują lub są nieszczelne. Choć zorganizowane grupy adaptują się i próbują wdrażać metody obchodzenia systemu, wzrosła liczba wykrywalności przestępstw (na podstawie danych policyjnych) szczególnie tych dotyczących wyłudzeń VAT czy oszustw związanych z obrotem elektroniką czy paliwami. Partnerów zapytujemy, czy zwiększona wykrywalność przestępstw i grup przestępczych przekłada się na wyroki skazujące i odzyskiwanie należnego dla Skarbu Państwa podatku.

Rekopol jest Partnerem Programu Przeciwdziałanie Szarej Strefie w Polsce.

Wydarzenie obejmujące przedstawienie raportu odbędzie się 3 lipca 2019 r. o godz. 10:00-12:00 w Ministerstwie Przedsiębiorczości i Technologii, przy Placu Trzech Krzyży 3/5, w Sali ‘Pod kopułą’ (Wejście do Ministerstwa jest od strony ulicy Hożej).

Rejestracja rozpoczyna się o godz. 9:30

Więcej o wydarzeniu na  stronie internetowej: https://tiny.pl/tc71q

Uprzejmie prosimy o przesyłanie potwierdzenia udziału do nas nie później niż do 2 lipca.

Serdecznie zapraszamy!

Agenda wydarzenia

Zaproszenie