4 kwietnia 2022

Już 22 kwietnia zapraszamy na drugi EKOfeston, którego jesteśmy partnerem strategicznym

EKOfeston Ekologiczny Festiwal Online po raz drugi. Rekopol po raz drugi jest partnerem wydarzenia.

Wielkimi krokami zbliża się druga edycja Ekologicznego Festiwalu Online EKOfeston. Już 22 kwietnia 2022 r. ponownie spotkamy się on-line, aby wspólnie świętować Dzień Ziemi. Zapraszamy do uczestnictwa w jedynej w swoim rodzaju ogólnopolskiej i bezpłatnego wydarzenia, organizowanego
z okazji Dnia Ziemi.  

Pierwszy Ekologiczny Festiwal Online EKOfeston okazał się sukcesem, zarówno w ocenie organizatorów, jak i uczestników oraz partnerów spotkania. Intersująca tematyka oraz atrakcyjny sposób jej prezentacji zostały bardzo dobrze odebrane przez dzieci, młodzież i dorosłych.

Co w programie?

W tym roku, w czasie ponad czterogodzinnego EKOfestonu, podzielonego na blok dla dzieci najmłodszych, dla szkół podstawowych, a także dla dorosłych odbiorców, zostaną poruszone tematy dotyczące gospodarowania odpadów czy wodą, a także ochronie klimatu, powietrza i bioróżnorodności. Będziemy także sporo mówić o zagospodarowaniu oraz recyklingu zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, jak również zużytych baterii lub akumulatorów.

 Nie zabraknie ciekawych filmów, materiałów od partnerów Ekologicznego Festiwalu Online, kreatywnych warsztatów recyklingowych i konkursów z nagrodami, a także nowych bohaterów, bajkowych aranżacji oraz innych atrakcji, pozwalających na połączenie dobrej zabawy z przekazywaniem wiedzy.  W bloku dla najmłodszych przewidziano takie elementy, jak: pogadanka o klimacie, warsztaty kreatywnego wykorzystania odpadów, przedstawienie ekologiczne segregacja odpadów w praktyce, czytanie na ekranie, a także nauka ekowierszyka.

Natomiast w części dla klas IV-VII szkół podstawowych przygotowano m.in. pogadankę o klimacie, rozmowy z ekspertami o niemarnowaniu żywności oraz życiu w stylu zero waste w praktyce, warsztaty kreatywnego wykorzystania odpadów i konkursy.

Z kolei w bloku dla młodzieży ze szkół ponadpodstawowych i dorosłych pasjonaci ochrony środowiska będą mówili o proekologicznych rozwiązaniach w dziedzinach pozyskiwania energii, oczyszczania wody, dostosowywania się do zmian klimatu, jak również gospodarki odpadami. Dlatego też w planach są np. pogadanka o ochronie powietrza i efektywności energetycznej, warsztaty kreatywnego wykorzystania odpadów, ABC segregacji odpadów oraz rozmowy o zieleni w mieście.

We wszystkich blokach pojawią się także materiały Rekopolu.

Ekologiczny, ogólnopolski, bezpłatny

EKOfeston stał się jedną z niewielu, jak dotąd, okazji do wspólnego świętowania Międzynarodowego Dnia Ziemi. Festiwal jest skierowany zarówno do dzieci jak i dorosłych. Już pierwsza edycja dowiodła, że również w wirtualnej rzeczywistości można połączyć siły i wzajemnie mobilizować się do ochrony środowiska naturalnego.  Celem EKOfestonu była przede wszystkim edukacja w zakresie szeroko pojętej ekologii,
w tym pokazywanie wartościowych rozwiązań i przykładów działalności na rzecz środowiska. W ramach wydarzenia tak dobrano partnerów, tematykę, warsztaty i mówców, aby ukazać potencjał, atrakcyjność
i efektywność festiwalu ekologicznego online oraz potwierdzić konieczność stosowania tego typu narzędzi w edukacji ekologicznej. Udział w Festiwalu jest całkowicie bezpłatny. Wydarzenie będzie transmitowane za pośrednictwem platformy Vimeo oraz Facebook Live, a także na stronie https://ekofeston.abrys.pl. Tam również znajduje się więcej informacji na temat programu Festiwalu.

Wydarzenie jest organizowane przez Dział Edukacji Ekologicznej firmy Abrys.