9 października 2017

Jakub Tyczkowski wykładowcą studiów podyplomowych „Gospodarka o Obiegu Zamkniętym i Czystsza Produkcja w praktyce”

Politechnika Śląska prowadzi nabór na studia podyplomowe „Gospodarka o Obiegu Zamkniętym i Czystsza Produkcja w praktyce”, realizowane na wydziale Inżynierii Materiałowej i Metalurgii  wspólnie ze Stowarzyszeniem Polski Ruch Czystszej Produkcji.  Jakub Tyczkowski, prezes zarządu Rekopolu, jest jednym z wykładowców.

Zgodnie z założeniami pakietu GOZ (Gospodarki o Obiegu Zamknietym) kraje Unii Europejskiej mają dążyć do przejścia z liniowego modelu gospodarki na cyrkularny. Wdrażając model i zasady Gospodarki o Obiegu Zamkniętym można korzystać z doświadczeń, wynikających z wieloletniego wdrażania strategii ochrony środowiska ONZ – Czystszej Produkcji – m.in. w polskich firmach i innych instytucjach. Dlatego w program studiów wbudowany został m.in. cały program Akademii Zrównoważonej Produkcji.

Studia łączą w sobiebliskie i aktualne tematy. Słuchacze zdobędą wiedzę o Trwałym i Zrównoważonym Rozwoju, Gospodarce o Obiegu Zamkniętym (ang. Circular Economy), Czystszej Produkcji (ang. Cleaner Production) i Społecznej Odpowiedzialności.

Uruchomienie kierunku zaplanowano na listopad. Rekrutacja obecnie trwa.

Szczegóły