26 listopada 2021

Blisko tysiąc szkół dołączyło do Re_kologii w roku szkolnym 2021/2022!

W listopadzie rusza już druga edycja działań kierowanych do placówek szkolnych w ramach projektu Re_kologia. Do akcji „Drużyna SIR PET-ERA” w obecnym roku szkolnym przystąpiło blisko tysiąc szkół podstawowych z całej Polski.

Od połowy października każda szkoła podstawowa, zainteresowana podnoszeniem świadomości ekologicznej swoich uczniów, mogła zgłosić się do akcji „Drużyna SIR PET-ERA”. Na chętne placówki czekają pakiety bezpłatnych materiałów edukacyjnych, m.in. scenariusze zajęć dopasowane do grup wiekowych, plansze edukacyjne oraz karty pracy. Organizatorzy przewidzieli także comiesięczne aktywności, uzupełniające pozyskaną wiedzę na temat segregowania odpadów.

Zwieńczeniem całorocznego programu edukacyjnego będzie konkurs „Doniesienia z PETrylandii”, w ramach którego szkoły opracują stacje edukacyjne na temat eko zagadnień. Każdą ze stacji opiekował się będzie jeden z trzech bohaterów Re_kologii, członek Drużyny Sir Pet-era: SIR PET-ER, czarodziejka PETunia oraz chochlik PETrynio. Najlepsze placówki nagrodzone zostaną m.in. tablicą interaktywną, projektorem czy przyjazdem mobilnej strefy edukacyjnej – Mieci.

Więcej informacji na temat tegorocznej akcji oraz formularz zgłoszeniowy dostępny jest na www.druzynasirpetera.pl.

Akcja realizowana jest w ramach projektu Re_kologia, prowadzonego przez Rekopol we współpracy z PepsiCo. Jej celem jest nauka prawidłowych zasad segregowania odpadów, w szczególności odpadów z tworzyw sztucznych. Adresatem są uczniowie szkół podstawowych, a także ich rodziny.

W ramach pilotażu (kwiecień -czerwiec br.) twórcy akcji przekazali chętnym do udziału w niej szkołom materiały edukacyjne. Udział w pilotażu wzięło ponad sto szkół, zgłaszając ponad 11 tys. uczniów.

Więcej informacji na temat projektu Re_kologia: www.rekologia.pl; www.facebook.com/rekologia.