17 maja 2016

Biedronka, Caritas i Rekopol zapraszają na festyny z okazji Dnia Dziecka

Po raz jedenasty sieć sklepów Biedronka i Caritas w Polsce organizują Ogólnopolski Festyn Rodzinny „Bądźmy razem” z okazji Dnia Dziecka. Pełne atrakcji i niespodzianek pikniki odbędą się w 21 miejscowościach na terenie całej Polski. Dla uczestniczących w nich dzieci sieć przygotowała 80 tysięcy upominków. Organizatorem festynów są oddziały diecezjalne Caritas.   

W tym roku cykl festynów rozpocznie się 22 maja w Krakowie, a zakończy 5 czerwca w Sanoku i Sokołowie Podlaskim. Łącznie w trakcie dwóch tygodni imprezy plenerowe odbędą się w 21 miejscowościach. Każda Caritas diecezjalna zaprezentuje indywidualny program wydarzenia. Sieć sklepów Biedronka, jako  Partner Strategiczny wspiera finansowo i logistycznie organizację festynów. Przygotowała także 80 tysięcy paczek z upominkami dla najmłodszych.

Największy z cyklu festynów obędzie 1 czerwca w Ełku. Weźmie w nim udział
ok. 20 tys. dzieci, dla których sieć Biedronka przygotowała wiele bezpłatnych atrakcji. W specjalnie stworzonej strefie gier i zabaw dzieci będą mogły m.in. rysować, uczestniczyć w zabawach z animatorami, grać w cymbergaja, piłkarzyki stołowe
i playstation. Biedronka przekaże także najmłodszym paczki oraz ufunduje nagrody do loterii. W programie przewidziano także występy artystyczne na scenie, zabawy, warsztaty taneczne, konkursy sportowe, pokazy straży pożarnej i policji oraz występy zespołów muzycznych.

Dodatkowo, w 10 miastach – w Krakowie, Starogardzie Gdańskim, Kielcach, Wieluniu, Rzeszowie, Poznaniu, Ełku, Łodzi, Ptakach k. Nowogrodu i Rokitnie – partner sieci Biedronka, Organizacja Odzysku Opakowań Rekopol, przeprowadzi specjalną grę planszową dla dzieci z zakresu edukacji ekologicznej. Gra wskazywać będzie prawidłowe zasady postępowania z poszczególnymi odpadami opakowaniowymi oraz zasady ich segregowania. Każdy z graczy otrzyma za udział nagrodę – gadżet edukacyjny.

Wspólne pikniki Caritas w Polsce i sieci Biedronka organizowane są nieprzerwanie od jedenastu lat. W ubiegłorocznych festynach, które odbyły się w 30 miastach, udział wzięło ponad 150 tysięcy dzieci.

Harmonogram festynów:

22 maja – Kraków

28 maja – Starogard Gdański

29 maja – Barnimie k. Drawna, Działdowo, Kielce, Leszczawa Dolna, Rzeszów, Siemiatycze, Węgrów, Wieluń

31 maja – Poznań

1 czerwca – Ełk, Szczecin

2 czerwca – Legnica, Łódź

4 czerwca – Bydgoszcz, Ptaki k. Nowogrodu, Rokitno, Tczew

5 czerwca – Sanok, Sokołów Podlaski

Współpraca sieci Biedronka z Caritas w Polsce

Biedronka od jedenastu lat aktywnie wspiera działalność Caritas w Polsce, dzięki czemu może realnie wpływać na potrzeby najbardziej potrzebujących. Oprócz Ogólnopolskiego Festynu Rodzinnego wspólnie z diecezjalnymi oddziałami Caritas organizuje także Mikołajki oraz Dzień Chorego. Od początku współpracy sieć przekazała ponad 1 mln paczek dla dzieci i potrzebujących. Od wielu lat organizuje również bezpłatne kolonie, na które zapraszani są podopieczni Caritas w Polsce. Łącznie od 2007 r. uczestniczyło w nich już 174 dzieci. Sieć przekazuje także darowizny produktowe na rzecz m.in. świetlic środowiskowych i domów opieki. Dwa razy w roku bierze udział w ogólnopolskich zbiórkach żywności – podczas ostatniej, przeprowadzonej w marcu br. zebrano 250 ton artykułów spożywczych
dla najbardziej potrzebujących. Wszystkie działania obsługiwane są logistycznie przez regionalne centra dystrybucyjne sieci Biedronka.